فضل الله رنجبر در کارگروه سلامت و امنیت غذایی که در سالن جلسات فرمانداری کرمانشاه برگزار گردید، بیان داشت: طبق قانون شورای شهر باید به موضوع مشاغلی که سلامت مردم را به خطر می اندازد را در جلساتش مطرح و از طریق شهرداری پیگیری کند. وی افزود: چند نقطه در کرمانشاه از جمله انتهای دولت […]

فضل الله رنجبر در کارگروه سلامت و امنیت غذایی که در سالن جلسات فرمانداری کرمانشاه برگزار گردید، بیان داشت: طبق قانون شورای شهر باید به موضوع مشاغلی که سلامت مردم را به خطر می اندازد را در جلساتش مطرح و از طریق شهرداری پیگیری کند.

وی افزود: چند نقطه در کرمانشاه از جمله انتهای دولت آباد، شهرک اسلامی و ده مجنون به محلی برای فروش دام زنده تبدیل شده و این موضوع برای کلانشهر کرمانشاه معنی ندارد.

رنجبر خواستار ورود دادستان برای پلمب دایمی (جوشکاری) اماکن فروش دام زنده شد.

وی همچنین از کشتار غیرمجاز دام در سطح شهر انتقاد کرد و گفت: جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌های مربوطه باعث افزایش کشتار غیرمجاز دام در سطح شهر شده است.

او از کوتاهی برخی دستگاه‌ها در برخورد قاطع با موضوع گلایه‌مند بود و بیان داشت: لازم است برای برخورد با این پدیده اجراییات شهرداری، دامپزشکی، مرکز بهداشت، نیروی انتظامی، بازرسی اصناف و صنعت و معدن و نیز محیط زیست پای کار بیایند.

رنجبر خواستار مطرح شدن موضوع کشتار غیرمجاز در جلسه شورای تامین برای لازم الاجرا شدن مصوبات شد.

در این جلسه مدیران کشتارگاه‌های بیستون و کنگاور نیز از کشتار دام در کشتارگاه‌های غیررسمی و نیز انتقال دام‌های شرق استان به سایر کشتارگاه‌ها گلایه مند بودند.

اختلاف قیمت گوشت در کشتارگاه‌ها و قصابی‌ها و نیز درخواست مجوز بسته بندی و عرضه مستقیم گوشت در کشتارگاه‌ها برای کاهش قیمت گوشت دیگر موضوعاتی بود که به آنها اشاره شد.

زنده فروشی و کشتار غیرمجاز مرغ دیگر محور این جلسه بود که توسط نمایندگان اتحادیه مرغداران استان مطرح شد، از جمله اینکه هم اکنون فقط ۴۰ درصد مرغ تولیدی مرغداری‌ها وارد کشتارگاه ها می‌شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پیشرفت ۶۰ درصدی کتابخانه مرکزی

فرماندار کرمانشاه نیز خواستار تعیین تکلیف اتحادیه مرغداران برای مشخص کردن نمایندگان رسمی این صنف و تهیه طرح ساماندهی مرغ زنده شد.

استان کرمانشاه از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان پاک شده است

در این جلسه معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان هم با اشاره به مشاهده موردی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سرپل ذهاب گفت: بلافاصله ۱۱۰ مرغ بومی معدوم شده و هم اکنون تمام استان در این زمینه پاک است.

شاهرخ ویسی با اشاره به مشاهده آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در چند استان کشور گفت: هم اکنون تمام سدها، تالاب‌ها و رودخانه‌های استان رصد می‌شود و تمام مرغداری‌های ما نیز پاک هستند.

انتهای پیام/ح