استاندار کرمانشاه با تاکید بر نقش امیدآفرینی و اعتمادزایی رسانه‌ها گفت: یکی از کارکرد‌های رسانه‌ها باید تسهیل گری در ارتباط بین مردم و مسئولان باشد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، بهمن امیری مقدم در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان گفت: جهاد تبیین و روایتگری انقلاب اسلامی که در بیانیه […]

استاندار کرمانشاه با تاکید بر نقش امیدآفرینی و اعتمادزایی رسانه‌ها گفت: یکی از کارکرد‌های رسانه‌ها باید تسهیل گری در ارتباط بین مردم و مسئولان باشد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، بهمن امیری مقدم در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان گفت: جهاد رسانه‌ها باید به پایگاه امیدآفرینی و اعتمادزایی تبدیل شوندتبیین و روایتگری انقلاب اسلامی که در بیانیه گام دوم نیز بر آن تأکید شده با نقش آفرینی رسانه‌ها محقق می‌شود.

وی افزود: خانه مطبوعات باید به عنوان تشکل صنفی رسمی رسانه‌ای برای تنویرافکارعمومی، بیان حقایق و روشنگری به عنوان راهبردی موثر برای مقابله با جریان تحریف نقش هماهنگ کننده و محوری ایفا کند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه تبیین کارکرد‌های رسانه در جامعه می‌تواند سبب تقویت فعالیت عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی شود، اظهار داشت: تاریخ مطبوعات کرمانشاه نشان می‌دهد که این استان دارای سوابق ارزنده‌ای درعرصه رسانه با حضور شخصیت‌های برجسته و روزنامه نگاران فرهیخته بوده است و امروز با در نظر گرفتن این میزان فعالیت، باید رسانه‌های پویای استان دارای جایگاه ملی باشند.

امیری مقدم به لزوم پویایی رسانه‌های رسمی در تولید محتوا با استفاده از ابزار‌های نوین اطلاع رسانی و حضور فعالانه در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها در عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات و ظهور شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به پایگاه مورد اعتماد مردم برای انتشار اخبار تبدیل شوند و در جنگ نرم با انتشار به موقع، سریع و مبتنی بر واقعیت اخبار و گزارش ها، فضای آگاه سازی و روشنگری را به لحاظ شاخص کمی و کیفی بهبود بخشند.

وی بر رسالت مهم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات برای ساماندهی و تقویت مهارت‌های تخصصی خبرنگاران تاکید کرد وافزود: فضای رسانه به دلیل پویایی از جذابیت مناسبی برای کار و فعالیت برخوردار است ولی انتظار داریم آموزش مدون و مستمر قبل از ورود به عرصه خبر در اولویت قرار گیرد و خبرنگاران با شناسنامه مشخص و بر اساس رسالت حرفه‌ای وارد عرصه رسانه شوند.

امیری مقدم به حمایت ویژه مقام ارشد استان از رسانه‌های چاپی، برخط، پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌ها اشاره کرد و بیان داشت: برگسترش تعامل نظام‌مند و همکاری دستگاه‌های اجرایی با رسانه‌ها به لحاظ کارکرد‌های موثر در حوزه اطلاع رسانی و تأثیر گذاری بر افکار عمومی تأکید داریم و طبعاً در این عرصه حل مشکلات صنفی و رفاهی روزنامه نگاران را نیز با همکاری نهاد‌های متولی از جمله خانه مطبوعات به عنوان تشکل رسمی و صنفی این حوزه پیگیری می‌کنیم.

استاندار کرمانشاه تقویت فضای مطالبه گری و نقد منصفانه و اخلاق مدارانه را اقدامی مطلوب برای بهبود فرآیند‌ها ارزیابی کرد و اظهار داشت: انتظار داریم خانه مطبوعات و اهالی رسانه برای جلب مشارکت مردم در توسعه استان پای کار بیایند.

وی توجه به اقتصاد رسانه و ترویج برنامه‌های آموزشی، فرهنگی و مدیریتی را برای توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های رسانه امری مهم دانست و گفت: خانه مطبوعات می‌تواند در این زمینه بسیار مطلوب عمل کند و حتماً در این زمینه حمایت ویژه‌ای خواهیم داشت.

امیری مقدم تأکید کرد: معرفی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های کرمانشاه به عنوان سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی امروز یک راهبرد برای حضور سرمایه گذاران در استان است و بر این مهم اعتقاد و باور داریم که برای توسعه باید از مشارکت مردم و جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی بر اساس اولویت‌های مشخص شده در اسناد مطالعاتی و طرح‌های آمایش سرزمینی بهره بگیریم.

وی خطاب به اعضای هیأت مدیره خانه مطبوعات گفت: انتظار داریم برای انسجام و همراهی و همدلی در بین رسانه‌ها تلاش شود و امید در جامعه تقویت گردد تا روحیه خودباوری گسترش یابد و رسانه‌ها با دوری از حاشیه‌ها به پایگاه امید آفرینی و اعتمادزایی تبدیل شوند و ارتباط مردم و مسوولان را تسهیل کنند.

در این نشست مدیرعامل خانه مطبوعات و اعضای هیأت مدیره نیز به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در خصوص برنامه‌های عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی این تشکل صنفی پرداختند و ضمن ارائه گزارشی از آسیب‏ شناسی فعالیت‌های رسانه ای، ساز و کار‌های لازم برای ارتقای کمی و کیفی رسانه‌های استان را تشریح کردند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
طرح پیاده راه مدرس به امسال نمی‌رسد