ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه گفت: ظرفیت‌های کشاورزی کرمانشاه آنقدر گسترده است که علاوه بر تامین نیازهای استان، می تواند بخشی از نیازهای دیگر استان‌ها و کشور همسایه را نیز تامین کند. بهمن امیری مقدم در آیین بهره‌برداری از فاز اول پروژه گلخانه بزرگ سرپل ذهاب، عنوان کرد: یکی از اولویت های مدیریت ارشد استان حمایت جدی […]

ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه گفت: ظرفیت‌های کشاورزی کرمانشاه آنقدر گسترده است که علاوه بر تامین نیازهای استان، می تواند بخشی از نیازهای دیگر استان‌ها و کشور همسایه را نیز تامین کند.

بهمن امیری مقدم در آیین بهره‌برداری از فاز اول پروژه گلخانه بزرگ سرپل ذهاب، عنوان کرد: یکی از اولویت های مدیریت ارشد استان حمایت جدی از حوزه تولید و بهره‌گیری از ظرفیت‌های این حوزه برای توسعه‌ شهرستان‌های استان است‌.

وی تاکید کرد: همه باید با یک نگاه ویژه و کار و تلاش مضاعف برای توسعه و سربلندی کرمانشاه در همه حوزه‌ها تلاش کنند.

استاندار کرمانشاه، کشاورزی را یکی از محورهای توسعه استان دانست و گفت: ظرفیت‌های کشاورزی کرمانشاه آنقدر گسترده است که علاوه بر تامین نیازهای استان، می توان بخشی از نیازهای دیگر استان‌ها و کشور همسایه را نیز تامین کند.

امیری مقدم  به اجرای سامانه گرمسیری نیز اشاره و عنوان کرد: طرح گرمسیری یک پروژه بسیار ارزشمند است که می تواند به توسعه منطقه کمک کند.

وی ادامه داد: سال آینده اعتبارات مناسبی برای سامانه گرمسیری در نظر گرفته شده و با تکمیل این پروژه، مردم از مواهب این طرح تحول آفرین، بیشتر بهره مند خواهند شد.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم نه تنها هیچ زمین بایری در این منطقه وجود نداشته باشد، بلکه در این اراضی شاهد چند کشت در سال باشیم.
 
وی همچنین با تاکید بر توسعه گلخانه ها اظهار کرد: مدیران حوزه کشاورزی باید با رفع موانع و تسهیل گری در مسیر این پروژه بزرگ گلخانه‌ای، بسترهای لازم را برای بهره برداری سریع‌تر از فازهای بعدی این پروژه فراهم کنند تا منطقه از ثمرات آن بهره مند شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آگاهی از یکسری ممنوعیت ها/افراد روزه دار بخوانند

وی گفت: گسترش صنایع تبدیلی و بسته‌بندی، لازمه و پیش شرط توسعه صادرات محصولات کشاورزی در حوزه‌های مختلف است.

مدیر ارشد استان در ادامه به تلاش‌های جدی برای بازگشایی بازارچه تیله‌کو اشاره کرد و گفت: به زودی دیداری با استانداران استان‌های همجوار در اقلیم کردستان خواهیم داشت و مطالبات استان پیرامون فعال شدن دوباره این مرز را مطرح خواهیم کرد.

وی افزود: امیدواریم بازگشایی دوباره این بازارچه به توسعه اقتصادی شهرستان مرزی سرپل ذهاب کمک کند.

امیری مقدم در ادامه به قابلیت‌های ممتاز گردشگری سرپل ذهاب اشاره کرد و گفت: این منطقه در فصول مختلف سال از جذابیت‌های طبیعی و بوم‌گردی بسیار زیادی برخودار است‌ که این قابلیت‌ها باید در برنامه‌های توسعه‌ای منطقه حتما مورد توجه جدی قرار گیرد.

گلخانه شرکت تابان صنعت سبز به مساحت ۲۲ هزار متر مربع با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شده است.

فاز اول این گلخانه امکان اشتغالزایی ١٢٠ نفر را به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم کرده است.

انتهای پیام