به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار جمال سلمانی روز شنبه در نشست مشترک مقامات قضایی و انتظامی برای پیشگیری از جرائم مربوط به تیراندازی که در دادگستری برگزار شد، اظهار کرد: از تاریخ ۲۱ دی تا ۹ بهمن ۱۸ فقره تیراندازی در استان و عمدتا شهر کرمانشاه رخ داد که ۱۲ فقره آن کشف شده است. […]

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار جمال سلمانی روز شنبه در نشست مشترک مقامات قضایی و انتظامی برای پیشگیری از جرائم مربوط به تیراندازی که در دادگستری برگزار شد، اظهار کرد: از تاریخ ۲۱ دی تا ۹ بهمن ۱۸ فقره تیراندازی در استان و عمدتا شهر کرمانشاه رخ داد که ۱۲ فقره آن کشف شده است.

وی همچنین با اشاره به دستگیری ۱۲ نفر از عاملان تیراندازی، یادآوری کرد: ۹ قبضه سلاح نیز از این افراد کشف شد.

سردار سلمانی با بیان اینکه از ۱۸ مورد تیراندازی رخ داده ۹ مورد خسارتی، ۶ مورد جرحی و ۳ مورد هوایی بوده است، افزود: خرید و فروش مواد مخدر، اختلافات مالی و شخصی و قتل در سنوات گذشته عموما انگیزه این تیراندازی های بوده است.

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه به تیراندازی های نهم تا بیست و یکم بهمن نیز اشاره کرد و ادامه داد: در این بازه زمانی ۱۷ فقره تیراندازی رخ داده که علاوه بر کشف همه آن ها، یک مورد دیگر هم مربوط به سنوات قبل کشف شد.

وی با اشاره به دستگیری ۴۷ نفر از عاملان تیراندازی و افراد دخیل در درگیری هایی که منجر به تیراندازی شده است، یادآوری کرد: عموم تیراندازی های انجام شده مربوط به شهرستان های کرمانشاه و اسلام آبادغرب است.

سردار سلمانی همچنین با اشاره به اجرای طرح های متعدد مقابله ای در خصوص جمع آوری سلاح و مهمات، افزود: در ۱۰ ماه سپری شده از سال جاری امار کشفیات اسلحه های جنگی حدود ۱۰۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش نشان می دهد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه دستگاه برتر حوزه اشتغال

۳۰ فقره تیراندازی در کرمانشاه طی ماه اخیر کشف شده است

این مقام عالیرتبه انتظامی با اشاره به شناسایی محلاتی در کرمانشاه و اسلام آبادغرب که بیشترین تیراندازی ها در آن انجام شده است، گفت: این محلات عمدتا در مناطق حاشیه ای قرار دارند و از این پس اقدامات مقابله ای با این افراد تشدید خواهد شد.

وی یادآوری کرد: اکثر عاملان تیراندازی از وسایل نقلیه بدون پلاک یا پلاک مخدوش استفاده می کنند که البته مبارزه با این وسایل هم از مدت ها پیش به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

سردار سلمانی با بیان اینکه امنیت مردم و جامعه برای پلیس خط قرمز بوده و هرکس بخواهد از این خطوط عبور و اقدامی در راستای ایجاد ناامنی صورت دهد با واکنش قاطعانه ماموران انتظامی مواجه می شود، از حمایت های دستگاه قضائی برای اجرای هرچه بهتر طرح های پلیس نیز قدردانی کرد.