به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، مسعود شریفی امروز در جلسه شورای مسکن استان اظهار داشت: در ۲۵ آبان ماه برنامه اولیه ساخت مسکن به استان‌ها ابلاغ شد و برای چهار سال استان کرمانشاه ۱۱۶ هزار واحد در نظر گرفته شد که اولویت برای ساخت زمین شهری ۹۵ هزار و ۶۰۰ هزار واحد است. وی […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، مسعود شریفی امروز در جلسه شورای مسکن استان اظهار داشت: در ۲۵ آبان ماه برنامه اولیه ساخت مسکن به استان‌ها ابلاغ شد و برای چهار سال استان کرمانشاه ۱۱۶ هزار واحد در نظر گرفته شد که اولویت برای ساخت زمین شهری ۹۵ هزار و ۶۰۰ هزار واحد است.

وی با بیان اینکه برای شهر کرمانشاه ۱۰۰ هزار واحد و سایر شهرها کمتر از این میزان در نظر گرفته شده است عنوان کرد: شهر کرمانشاه حدود ۱۵ هزار و ۸۱ واحد زمین نیاز دارد.

شریفی با اشاره به اینکه برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه مدتی برای تأمین طراحی شد گفت: در شهر کرمانشاه با مشکل زمین مواجه بودیم که زمینه‌هایی تأمین شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه افزود: باید طی دو سال ۴۷ هزار و ۸۱۱ واحد مسکن در ۱۲۸۸ هکتار زمین ساخته شود که ۹۹۸ هکتار زمین دولتی و ۱۱۲ هکتار زمین غیردولتی شناسایی شده است.

وی گفت: ۵۹ هزار و ۴۱۵ واحد طی دو سال و بیشتر از تعهد ساخته می‌شود در برخی شهرها برای تأمین زمین مشکلاتی وجود دارد که امید داریم به زودی رفع شود.

شریفی با اشاره به اینکه در مجموع ۱۷۴ هزار نفر در استان ثبت‌نام کرده‌اند که قابل توجه است بیان کرد: حدود ۸۲ هزار و ۷۳۱ نفر واحد شرایط اولیه بوده‌اند و اطلاع رسانی شده است. 

وی با بیان اینکه امروز آیین کلنگ‌زنی بیش از ۱۸ هزار واحد انجام شد گفت: بنیاد مسکن شهری ۲۳۵۰ واحد را می‌سازد که زمین آن از طریق راه و شهرسازی تأمین شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
2000 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان کرمانشاهایجاد می‌شود

شریفی با اشاره به اینکه در آینده نزدیک اوایل سال آینده بیش از ۲۰ هزار واحد دیگر کلنگ‌زنی می‌شود عنوان کرد: تفاهم‌نامه‌هایی برای ساخت ۶۶۴ واحد با اداره کل تعاون و ۶۳۰ واحد با جهاد کشاورزی منعقد شده است. 

انتهای پیام/۸۳۲/ح