باشگاه خبرنگاران جوان کرمانشاه– ریوگار رضایی گفت : اصلاح و بهینه شبکه برق روستا‌های خراجیان، دولت آباد، گمشتر، شوربلاغ، کریم آباد و اسماعیل کل و نصب بیش از ۱۰۰ عدد چراغ روشنایی معابر روستایی از جمله کار‌های در دست اقدام و یا در حال اجرای شرکت برق در این شهرستان است. به گفته مدیر توزیع […]

باشگاه خبرنگاران جوان کرمانشاه– ریوگار رضایی گفت : اصلاح و بهینه شبکه برق روستا‌های خراجیان، دولت آباد، گمشتر، شوربلاغ، کریم آباد و اسماعیل کل و نصب بیش از ۱۰۰ عدد چراغ روشنایی معابر روستایی از جمله کار‌های در دست اقدام و یا در حال اجرای شرکت برق در این شهرستان است.

به گفته مدیر توزیع برق روانسر ۱۲ طرح با اعتبار ۸۲ میلیارد و ۴۱۷ میلیارد ریال در شهرستان از ابتدای امسال تاکنون اجرا شده است.

اصلاح و بهینه سازی ۱۷ کیلومتر شبکه فشار ضعیف شهر روانسر، برق رسانی به روستای بدون برق بزاولی و اصلاح و بهینه سازی شبکه برق روستا‌های تپه کوییک، لاچین، خانیله و و باباحیران از جمله طرح‌هایی است که در سالجاری انجام شده‌اند.

امسال طرح‌های احداث شبکه برق شهرک نیروی انتظامی، توسعه شبکه برق شهرک ویس القرن و افزایش قدرت و بهینه سازی ۶ دستگاه پست هوایی داخل شهر روانسر انجام شده است.

شهرستان روانسر ۵۶۷ کیلومتر شبکه ۲۰ کیلوولت، ۱۹۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف در سطح شهر و روستا‌ها و ۹۰۰ دستگاه ترانس برق دارد.

۷۱ طرح اشتغالزا تصویب شد

سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت: ۷۱ طرح اشتغالزا در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان با ۹۸ میلیارد ریال اعتبار مطرح و به تصویب رسید.

حشمت رضایی گفت : این طرح‌ها شامل ۳۴ طرح مشاغل خانگی نهاد‌های حمایتی و ۳۷ طرح اشتغالزا و خود اشتغالی صنعتی، کشاورزی، چاپخانه و صنایع دستی و گردشگری است.

اجرای این طرح‌ها در مجموع ۱۱ فرصت شغلی برای متقاضیان جویای کار فراهم می‌کند.

نرخ بیکاری در شهرستان در ۶ ماهه اول امسال به ۱۶.۲ درصد کاهش یافت و در این مدت تعداد اشتغال ایجاد شده براساس سامانه رصد توسط دستگاه‌های اجرایی یک هزار و ۸۴۱ نفر بوده که ۹۴ درصد تعهد ایجاد اشتغال شهرستان در امسال است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
حدود ۶۰۰۰ نفر کرمانشاهی در حوادث سال جاری آسیبدیده‌اند

 ۱۰ ظرفیت مناسب جهت سرمایه گذاری ویژه در شهرستان نظیر طرح‌های گردشگری و توریستی در حاشیه سد‌های سراب و زاگرس شناسایی شد از متقاضیان طرح‌های متناسب با حوزه گردشگری حمایت لازم با اعطای تسهیلات ویژه به عمل خواهد آمد.

متقاضیان طرح‌های اشتغالزا می‌توانند جهت برخورداری از تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه به دستگاه‌های اجرایی مرتبط مراجعه کنند .

انتهای پیام/د