به گزارش فر نیوز   به  نقل از خبرگزاری تسنیم از  کرمانشاه، جبار گوهری در جلسه خدمات سفر استان کرمانشاه که با حضور دستگاه‌های متولی حوزه گردشگری در استانداری کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: امور اصلی در حوزه خدمات سفر نوروزی به بنده  ابلاغ شده اما دستورالعمل اجرایی هنوز در دسترس بنده قرار نگرفته است و […]

به گزارش فر نیوز   به  نقل از خبرگزاری تسنیم از  کرمانشاه، جبار گوهری در جلسه خدمات سفر استان کرمانشاه که با حضور دستگاه‌های متولی حوزه گردشگری در استانداری کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: امور اصلی در حوزه خدمات سفر نوروزی به بنده  ابلاغ شده اما دستورالعمل اجرایی هنوز در دسترس بنده قرار نگرفته است و فرصت باقی‌مانده  بسیار کم است و نیاز به هماهنگی  بیشتر وجود دارد. سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه  در شرایط کنونی بابد اولویت را به تبلیغات محیطی در فضای مجازی  با استفاده از کارکرد صداوسیما  و فناوری‌های نوین  بسپاریم گفت: هرچند طبق دستورالعمل‌ها، امسال تشویقی برای سفر نداریم، اما سفرها را در این ایام خواهیم داشت و با در نظر گرفتن این موضوع باید تمهیدات لازم اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه باید با برنامه‌ریزی درست بتوانیم ارائه خدمات مناسب همراه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مسافرین داشته باشیم بیان کرد:  برای آن دسته از افرادی که در این ایام سفر نمی‌کنند با استفاده از تکنولوژی روز و ظرفیت‌های فضای مجازی بتوانیم زیبایی‌ها و ظرفیت استان را معرفی کنیم. 

علی صابر، معاون گردشگری استان کرمانشاه عنوان کرد: بنا به تصویب هیأت وزیران ریاست ستاداجرایی خدمات سفرهای نوروزی در استان‌ها به عهده استانداری و در شهرستان‌ها به عهده فرمانداری است.

فضل‌الله رنجبر، فرماندار کرمانشاه بیان کرد: امسال بابد آمادگی لازم را برای پذیرایی و اسکان مسافران برای خدمات‌دهی داشته باشیم هرچند که مسافر دعوت نکردیم اما مسافر وارد می‌شود. 

نماینده شهرداری کرمانشاه در این جلسه گفت: خدماتی از قبیل فضاسازی و مبلمان شهری، گرافیک، استفاده از فضای مجازی تبلیغات محیطی و فضای سبز در ایام نوروز اندیشیده شود. 

سعید سلیم ساسانی، مدیرکل دفتر شهری و امور شوراهای استانداری کرمانشاه عنوان کرد: برای استقبال  از ایام نوروز یک سری تمهیدات  از قبیل ایجاد فضای سبز شهری و زیباسازی باید اندیشیده شود. 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه اگر قرار است سفری انجام شود باید هوشمندانه و بر اساس پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌های اجرایی ستاد ملی کرونا باشد بیان کرد: قواعد و چارچوب باید مشخص شود تا ما رعایت کنیم.

منوچهر فخری افزود: باید شرایطی را فراهم کنیم که استان ما در اذهان ماندگار شود و صداوسیما  باید زمینه تبلیغات و معرفی آثار تاریخی و فرهنگی  را فراهم کند و باید معرفی همه آثار را مستندسازی کنیم و کرمانشاه  را به درستی به دیگران معرفی کنیم.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
افزایش سرانه درآمد کولبران با تدوین طرح جامع رونق تجارتمرزنشینان