شهریار قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه جذب اعتبارات مکانیزاسیون طی سال ۱۴۰۰ با استقبال بسیار خوب کشاورزان مواجه شده است اظهار داشت: به طور قطع جذب این تسهیلات در تجهیز و نوسازی ناوگان مکانیزاسیون کشاورزی از طریق خرید انواع تراکتور، ادوات دنباله بند و کمباین مؤثر واقع خواهد […]

شهریار قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به اینکه جذب اعتبارات مکانیزاسیون طی سال ۱۴۰۰ با استقبال بسیار خوب کشاورزان مواجه شده است اظهار داشت: به طور قطع جذب این تسهیلات در تجهیز و نوسازی ناوگان مکانیزاسیون کشاورزی از طریق خرید انواع تراکتور، ادوات دنباله بند و کمباین مؤثر واقع خواهد شد.

وی عنوان کرد: جذب این اعتبارات زمینه خرید ۳۳۶ دستگاه تراکتور تسهیلاتی، ۲۴۰ دستگاه تراکتور نقدی،۹۳۰ دستگاه ادوات دنباله بند و۲۱ دستگاه کمباین ساخت داخل را فراهم کرد.

قاسمی به ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در استان اشاره کرد و افزود: تا پایان سال ۹۹ ضریب مکانیزاسیون استان به ۱.۹۴ اسب بخار رسیده که ضریب بسیار مناسبی محسوب می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه بیان کرد: ضریب مکانیزاسیون کشاورزی استان کرمانشاه پیش از انقلاب ۰.۲۷ درصد بوده اما این ضریب پس از انقلاب و طی سال ۱۴۰۰ به ۱.۹۴ رسیده است.

انتهای پیام/۸۳۲/س

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آرامستان‌ کرمانشاه فردا جمعه (۲۲ اسفند) تعطیل است