به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، پرویز توسلی‌زاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ۱۱ ماه امسال در دادگستری کرمانشاه ۸ هزار و ۷۵۵ رأی مجازات جایگزین حبس صادر شده است. وی عنوان کرد: این نوع مجازات‌ها نقش مؤثری در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و استفاده بهینه از توان و ظرفیت زندانی‌ها برای خدمات رسانی […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، پرویز توسلی‌زاده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ۱۱ ماه امسال در دادگستری کرمانشاه ۸ هزار و ۷۵۵ رأی مجازات جایگزین حبس صادر شده است.

وی عنوان کرد: این نوع مجازات‌ها نقش مؤثری در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و استفاده بهینه از توان و ظرفیت زندانی‌ها برای خدمات رسانی به جامعه داشته است.

وی با اشاره به تأکیدات ریاست قوه قضاییه در راستای صدور احکام جایگزین حبس گفت: مجازات‌های جایگزین حبس بر اساس قانون مجازات اسلامی شامل دوره مراقبت، خدمات عمومی رایگان، جزای نقدی روزانه و محرومیت از حقوق اجتماعی است.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با بیان اینکه این آرا برای کسانی صادر می‌شود که جرایم سبک مرتکب شده‌اند افزود: مجازات حبس، آسیب‌های فراوانی به همراه دارد که یکی از مهمترین آن‌ها آسیب به اعضای خانواده و بعد شخص زندانی است.

وی گفت: از این رو تمام تلاش خود را در دادگستری کرمانشاه به کار می‌گیریم تا با استفاده از ظرفیت‌های قانونی، در صدور آرا از مجازات جایگزین حبس بهره گیریم.

انتهای پیام/۸۳۲/ش

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
توقف الاهلی در حضور 90 دقیقه‌ای ابراهیمی