به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، ائمه جمعه استان زنجان امروز در خطبه‌های نماز جمعه با تاکید بر تامین نیازهای محرومان، لزوم نظارت بر بازار شب عید و با اشاره به جنگ روسیه و اوکراین این جنگ را نتیجه سیاست‌ها غلط غرب و به ویژه آمریکا برشمرده و آنچنان سازمان ملل خواستار توقف جنگ در […]

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، ائمه جمعه استان زنجان امروز در خطبه‌های نماز جمعه با تاکید بر تامین نیازهای محرومان، لزوم نظارت بر بازار شب عید و با اشاره به جنگ روسیه و اوکراین این جنگ را نتیجه سیاست‌ها غلط غرب و به ویژه آمریکا برشمرده و آنچنان سازمان ملل خواستار توقف جنگ در این منطقه شد، خواستار توفق جنگ و کشتار در یمن شدند.

 

عقب نشینی غرب از برخی زیاده‌ خواهی‌‌ها

حجت الاسلام سید عمران حسینی نسب، امام جمعه شهرستان سلطانیه در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به روزهای حساس مذاکرات ایران با غرب و با بیان اینکه غرب یک پیش نویس اولیه تقدیم ایران کرده و در این پیش نویس از برخی زیاده‌خواهی‌ها عقب نشینی کرده و به رفع تحریم‌های نفتی و پولی تعهد داده، از انهدام سانتریفیوژهای نسل جدید کوتاه آمده و به آزادسازی پول‌های بلوکه شده متعهد شده که یک گام به جلوست، اظهار داشت: ابهام در راستی آزمایی و تعهد ایران به عدم استفاده غیر صلح آمیز از انرژی هسته‌ای بارها اعلام شده در طبق فتوای رهبر معظم انقلاب حرام است،  شیطنت جدید غرب و آمریکاست و این طرف مقابل است که باید تعهد بدهد که عهدشکنی نخواهد کرد‌.

امام جمعه سلطانیه با اشاره به جنگ اوکراین و با بیان اینکه موضع جمهوری اسلامی ایران همان است که مقام معظم رهبری فرمودند و ایران با جنگ و تخریب، کشته شدن مردم و تخریب زیربناها در هر جای دنیا مخالف است، گفت: ایران خواستار توقف جنگ بین روسیه و اوکراین است.

وی از رفتار دوگانه غرب و آمریکا و عده‌ای در داخل کشور در قبال جنگ و کشتار انتقاد کرد و افزود: آنهایی که دلسوز اوکراین شده اند چرا در قبال جنایات ۷ ساله عربستان در یمن، اشغال و جنایات آمریکا در افغانستان و عراق و جنایات رژیم صهیونیستی سکوت کرده‌اند؟

 اوکراین قربانی سیاست های آمریکاست 

خطیب جمعه سلطانیه با بیان اینکه اوکراین تاسیسات هسته‌ای خود را به امید غرب و آمریکا تعطیل کرد ولی آمریکا او را تنها گذاشت و حتی به نخست وزیر اوکراین پیشنهاد فرار از اوکراین را داد، افزود: وعده آمریکا حتی به کشورهای دست نشانده خود مثل سراب است و هر کس به آمریکا اعتماد کند تنها خواهد ماند و اوکراین نماد اعتماد به آمریکا و مایه عبرت  دل بستگان آمریکاست. 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
دلار تا پایان سال گرانتر می‌شود؟

حسینی نسب با بیان اینکه اگر چه آغازگر جنگ روسیه است اما حقیقت این است که این بحران سال‌هاست با پرچمداری آمریکا شروع شده و آمریکا در طول حیات خود با کشتار ۳۰۰ میلیون اعم از سرخپوست و رنگین پوست و جنگ جهانی اول و دوم و مجروح کردن صدها میلیون نفر بحران زا و بحران زیست بوده، گفت: اوکراین قربانی سیاست های آمریکاست و آن کس که باید محکوم شود آمریکاست. 

وی با اشاره به حلول ماه شعبان، سه ماه رجب، شعبان و رمضان را از ماه هایی که نسیم رحمت الهی در زندگی انسان می وزد، دانست و با اشاره به اهمیت صدقه، ذکر صلوات و روزه در این ماه پر برکت، گفت: ذکر صلوات هم صدایی با خدا و فرشتگان و ماه شعبان ماه آمادگی برای درک ماه رمضان است.

خطیب جمعه سلطانیه با گرامیداشت اعیاد شعبانیه و ولادت امام حسین علیه السلام، آن حضرت را مظهر کامل جهاد فی سبیل الله دانست و با تبریک روز پاسدار و تجلیل از سبزپوشانِ سخت کوش، گفت: سپاه قهرمان هم در تامین امنیت، هم در تقویت توان دفاعی و هم در عرصه خدمات اجتماعی از جمله رزمایش مواسات و محرومیت زدایی پیشگام است.

وی با اشاره به آغاز هفته احسان و نیکوکاری و با بیان اینکه نیازمندان در آستانه عید نوروز کمک‌های دستان سخاوتمند خیران و نیکوکاران را پذیرا هستند، بر فرهنگ انفاق تاکید کرد و با تجلیل از خدمات کمیته امداد امام خمینی ره گفت: ایجاد فرصت شغلی، توانمندسازی خانواده‌های زیر پوشش و کمک‌های مالی و ساخت مسکن برای محرومان از خدمات ماندگار این نهاد مقدس است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کرمانشاهی‌ها سالی غبارآلود در پیش دارند

 

جمهورى اسلامى، استقلال و آزادى دستاوردهاى شهدا و ایثار آنان است

حجت الاسلام موسوی در خطبه‌های نماز جمعه قیدار با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: جانبازان و خانواده‌های آنها، دین بزرگى بر گردن جامعه ما دارند،  آنان از مال و جان خویش گذشتند و تمام هستى خویش را در طبق اخلاص نهادند.

امام جمعه قیدار با بیان اینکه مهم‏ترین وظیفه جامعه در قبال جانبازان، احترام و گرامى داشتن دستاوردهاى ایثار ایشان است، افزود: جمهورى اسلامى، نظام ولایت فقیه، استقلال، آزادى و حاکمیت دین، دستاوردهاى ایثار آنان است برای یک جانباز دست نداشتن یا چشم نداشتن و پا نداشتن آزار دهنده نیست آنچه یک جانباز با بیش همه آزار می‌دهد این است که ببیند دستاوردهای ایثارش، ارزش ها و حجاب و عفاف و … لگد مال می شود و از بین می رود.

وی با اشاره به ۱۸ اسفند، سالروز تشکیل کانون‏هاى فرهنگى مساجد گفت: مساجد از پایگاه‏هاى مهم نظام اسلامى است که تأثیر بسیار زیادى در شکل گیری، پیروزى و بقاء و انتشار انقلاب اسلامى داشته و در واقع مساجد به عنوان هسته مرکزى انقلاب اسلامى به شمار می‌آید.

اگر انسان منابع را مدیریت نکند دچار خسران خواهد شد

موسوی با بیان اینکه با توجه به این ظرفیت عظیم مساجد، کانون‌های مساجد با هدف فعالیت‌های فرهنگی و تربیت جوانان مومن انقلابی و در راستای مبارزه با نفوذ فکری و فرهنگی دشمن تشکیل شد، ادامه داد: لذا کانون‌های مساجد می‌تواند به عنوان هسته‌های مقاومت در مقابل جنگ نرم دشمن باشد و هدایت فرهنگی جامعه و بصیرت دهی فرهنگی را بر عهده بگیرد.

امام جمعه قیدار با اشاره به  تاسیس کمیته امداد در ۱۴ اسفند و هفته احسان و نیکوکاری گفت: ۲۲ روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به‏ عنوان دومین نهاد انقلابی در تاریخ ۱۴ اسفندماه ۱۳۵۷، کمیته امداد امام، با صدور حکم پر خیر و برکت و تاریخی حضرت امام خمینی(ره) در حمایت و امداد محرومان و مستضعفان و خودکفا کردن آنان، تأسیس شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اعمال محدودیت‌های ترافیکی پنج شنبه آخر سال درکرمانشاه

وی با بیان اینکه در آستانه عید نوروز قرار گرفته‍‌ایم و انشاالله مردم مهربان و نیکوکار کشورمان امسال نیز مثل سال‌های گذشته بلکه بیش از سال های گذشته، با شور و شعور در همایش عظیمی که تبلور نوع دوستی ، نیکوکاری و مهر ورزی آنان است شرکت می کنند.
موسوی با اشاره به روز درختکاری گفت: قرن‌ها پیش از آنکه دانشمندان غربی به ارائه نظرهای زیست محیطی بپردازند، اسلام به مسئله محیط زیست و رابطه انسان و موجودات زنده با آن توجه ویژه داشته است. 

امام جمعه قیدار افزود: طبق آیات ۱۹ تا ۲۱ سوره حجر طبیعت و هستی موزون و متعادل آفریده شده است، ادامه داد: بر این اساس انسان اگر بصورت متعادل منابع را مدیریت نکند دچار خسران خواهد شد.

 

جنگ اوکراین نتیجه دخالت‌ها و سیاست‌های غلط امریکاست

حجت‌الاسلام علی اکبری در خطبه‌های نماز جمعه ماهنشان با اشاره به اینکه اوکراین خود قربانی سیاست‌های آمریکاست، اظهار داشت: گسترش ناتو به شرق اروپا، دخالت در امور داخلی اوکراین با انقلاب رنگی و کودتای مخملی اقدامات تحریک آمیز و تنش آفرین ریشه این سیاست‌هاست که علاج آن بدون ریشه‌یابی درست انجام شدنی نیست.

امام جمعه ماهنشان با بیان اینکه در دکترین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بر اساس اصل عزت، حکمت و مصلحت همه تمامیت ارضی کشورها محترم است، افزود: هرگونه کشته شدن غیرنظامیان خسارت به زیرساخت‌های ملت‌ها پذیرفته شدنی نیست، لذا نگاه و خواسته ایران توقف جنگ و تقویت مذاکرات که ایران نیز حاضر به ایفای نقش میانجیگری است.

وی با بیان اینکه قضیه اوکراین دو درس مهم دارد، تصریح کرد: حمایت و پشتیبانی غرب و آمریکا از دولت‌هایی که دست نشانده و دل به آنها بسته است یک سراب است و عبرت دوم مردم مهمترین پشتوانه دولت‌ها هستند.

علی اکبری با اشاره به مذاکرات وین و ارائه پیش نویس اولیه توافق و عقب‌نشینی از زیاده خواهی‌های غرب و با تاکید بر این مطلب که آمریکا باید بداند ایران برای هر وضعیتی خود را آماده کرده و در تحرکات بچه گانه و نمایش‌های عجولانه کوتاه نخواهد آمد، اظهار داشت: در ایران یک اجماع بی‌نظیر برای یک توافق عزت مندانه وجود دارد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بستری بودن ۱۴۳ بیمار در بخش‌های کرونایی

وی با تبریک میلاد امام حسین علیه السلام و روز پاسدار و گرامیداشت این روز و تبریک به تمام شیعیان علی الخصوص پاسداران عزیز میهن اسلامی و با بیان اینکه امام حسین مظهر اَتَم و اَکمَل حق جهاد بوده و جهادهای حسینی جهاد تبیین محور بوده است، از همه پاسداران جوانان و نوجوانان خواست تا به امام حسین علیه السلام اقتداء نموده وظیفه اصلی کنونی که همان جهاد تبیین میباشد را انجام دهند.

 

مردم به کمک محرومان بشتابند

حجت‌الاسلام مهدی منصوری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه آب‌بر با اشاره به قرار گرفتن در روزهای پایانی سال و خرید شب عید مردم اظهار داشت: فروشندگان، کسبه و بازاریان در این ایام هوای مردم و به ویژه طبقات پایین را داشته باشند.

امام جمعه آب بر با اشاره به اینکه انصاف از ایمان است، افزود: اگر انصاف داشته باشیم و هوای مردم و محرومان را داشته باشیم خداوند نیز هوای ما را خواهد داشت.

وی با تاکید بر کنترل بازار از سوی سازمان‌ها و ادارات متولی گفت: مسؤولان باید تلاش کنند تا در این ایام مردم با مشکل و کمبودی مواجه نشوند.

منصوری با اشاره به رای مجمع عمومی سازمان ملل در توقف جنگ اوکراین اظهار داشت: ای کاش همین اتفاق در مورد جنگ یمن هم اتفاق می‌افتاد و کشتار مردم مسلمان این کشور متوقف می‌شد.

امام جمعه آب بر با اشاره به آغاز هفته نیکوکاری گفت: مردم مسلمان ایران طبق همه ساله به کمک محرومان و نیازمندان بشتابند تا آنها نیز در آستانه نوروز بتوانند نیازهای خود را تامین کنند.

انتهای پیام/۲۳۰۸