سردار علی‌اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در حاشیه مراسم تشییع پیکر شهید مدافع امنیت سرگرد «پوریا نظری» در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرنگار فارس ضمن عرض تسلیت و تبریک شهادت مظلومانه این شهید والامقام، اظهار کرد: باری دیگر شهادت یکی از مجاهدین فی‌سبیل‌الله، یکی از سربازان ولایت، یکی از خادمین مردم در حوزه تأمین نظم […]

سردار علی‌اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در حاشیه مراسم تشییع پیکر شهید مدافع امنیت سرگرد «پوریا نظری» در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرنگار فارس ضمن عرض تسلیت و تبریک شهادت مظلومانه این شهید والامقام، اظهار کرد: باری دیگر شهادت یکی از مجاهدین فی‌سبیل‌الله، یکی از سربازان ولایت، یکی از خادمین مردم در حوزه تأمین نظم و امنیت را شاهد هستیم.

وی ادامه داد: فلسفه حضور و وجود نیروی انتظامی تأمین نظم، امنیت و آرامش مردم است، به هر حال تأمین نظم و امنیت هم هزینه دارد، از این رو ناجا پذیرفته که خادم مردم باشد و تا پای جان در این راستا ایستاده است.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: این هم نمونه‌ای دیگر از عزیزانی است که جان خود را برای امنیت مردم فدا کرده و می‌کنند.

وی اضافه کرد: آرامش مردم خط قرمز ما است و هیچگاه در مقابله با ناامنی‌ها، اشرار، سارقان و… تسلیم نخواهیم شد و در چارچوب قانون قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

جاویدان گفت: مسببان شهادت سرگرد نظری مطمئن باشند در آینده‌ای نزدیک دستگیر و به سزای عمل خود خواهند رسید، ناجا مقتدرانه با تمام وجود به تامین نظم و امنیت خواهد پرداخت و کوتاه نخواهد آمد.

برخی مجازات‌ها، بازدارندگی لازم را ندارد

وی گفت: مکلف هستیم در چارچوب قانون عمل کنیم قانون برای همه قابل احترام است به عنوان پلیس اختیارات و مسئولیت‌هایی داریم که از این اختیارات خود در چارچوب قانون استفاده خواهیم کرد، البته بر این باور هستیم امروز در خیلی از حوزه‌ها مجازات‌های که برای قانون‌شکن‌ها داریم بازدارندگی‌های لازم را ندارد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کاپیتان تیم خانه صنعت کرمانشاه: توانایی قهرمان در لیگ راداریم

وی یادآور شد: این موضوع در مجاری قانونی خود در دولت، مجلس و انتظامی دنبال می‌شود، امیدواریم تصمیمات گرفته شود که بازدارندگی لازم را داشته باشد تا این قدرت جسارت را از مجرمان برای ارتکاب جرم بگیرد.

استاندار: اجازه جسارت به مخلان نظم و امنیت را نمی‌دهیم

بهمن امیری‌مقدم استاندار کرمانشاه نیز در ادامه این گفت‌وگو ضمن عرض تسلیت، گفت: قطعا کسانی که لباس سبز خدمت را در نیروهای مسلح بر تن دارند حتما در کارنامه خود گذشت از جان را برای امنیت و آرامش مردم قرار داده‌اند.

وی گفت: امنیت و آرامش هزینه دارد، عده‌ای که درک ندارند به جای قدرشناسی از ماموران، رودررو می‌شوند و این قطعا خط قرمز ما است و اجازه عبور نمی‌دهیم.

استاندار کرمانشاه در پایان، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی باید با این موضوعات به شدت برخورد کنند و اجازه جسارت به این افراد را ندهد و حتما در شورای تأمین این موضوع را پیگیر خواهیم کرد.

انتهای پیام/پاین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید