در استان کرمانشاه رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا، کرمانشاه را یکی از استان‌های موفق کشور در زمینه مبارزه با پدیده قاچاق و احتکار کالا معرفی کرد و گفت: اقدامات صورت گرفته در این استان بیشتر از حد انتظار بوده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سردار “محمدرضا مقیمی” در نشست با فرمانده و […]

در استان کرمانشاه

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا، کرمانشاه را یکی از استان‌های موفق کشور در زمینه مبارزه با پدیده قاچاق و احتکار کالا معرفی کرد و گفت: اقدامات صورت گرفته در این استان بیشتر از حد انتظار بوده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، سردار “محمدرضا مقیمی” در نشست با فرمانده و مدیران انتظامی استان کرمانشاه کشفیات جرائم اقتصادی رشد ۶۰ درصدی داشته استاظهار داشت: امروز پدیده قاچاق یکی از معضلات مهم اقتصادی جامعه است و همه باید برای مقابله با آن تلاش و برنامه ریزی کنند.

وی رشد کشفیات قاچاق در کرمانشاه را بیانگر اهتمام بسیار جدی پلیس استان در راستای برخورد با این پدیده برشمرد و گفت: همین که ارزش ریالی کالا‌های قاچاق کشف شده در ۱۰ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۵۰ درصد رشد داشته نشان می‌دهد ماموران انتظامی کرمانشاه برای مقابله با این پدیده، پای کار هستند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا همچنین کشف بیش از ۳۶۷ میلیارد تومان کالای احتکاری در کرمانشاه را نیز یکی دیگر از اقدامات شایان توجه مجموعه انتظامی استان خصوصا پلیس امنیت اقتصادی کرمانشاه برشمرد.

سردار مقیمی یادآوری کرد: در مدت ۱۰ ماه سپری شده از سال، آمار‌ها حاکی از رشد ۶۰ درصدی کشفیات جرائم اقتصادی در استان کرمانشاه است که رشد بسیار خوب و قابل ملاحضه‌ای به شمار می‌رود.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات انتظامی استان کرمانشاه در زمینه کشف احتکار بسیار امیدوار کننده و بیانگر اهتمام جدی فرمانده و مدیران انتظامی این استان برای برخورد با معضلات اقتصادی است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در استان کرمانشاه به صورت میانگین ماهانه ۵ پرونده قاچاق به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون تومان کشف می‌شود تا در این خصوص هم جزو استان‌های موفق کشور باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مشارکت ۵۳۰میلیون تومانی کرمانشاهیان درپویش ایران همدل-اطعاممهدوی

سردار مقیمی در پایان مبارزه با پدیده قاچاق را جزو اولویت‌های کاری ناجا برشمرد و گفت: برخورد قاطعانه با قاچاقچیان همواره جزو تاکیدات فرمانده ناجا بوده و امیدوارم با همکاری بیشتر مردم بتوانیم ضربه‌های جدی تری به آن‌ها وارد کنیم.

 

سردار “علی اکبر جاویدان” فرمانده انتظامی استان کرمانشاه هم در این جلسه از تشکیل ۲ هزار و ۳۰۶ فقره پرونده قاچاق در ۱۰ ماهه امسال خبر داد و گفت: در این خصوص نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲ هزار و ۱۳ پرونده تشکیل شده بود ۱۵ درصد افزایش داشته ایم.

سردار جاویدان در ادامه به تفکیک ارزش ریالی پرونده‌های تشکیل شده پرداخت و گفت: از مجموع پرونده‌های تشکیلی سال جاری، ۲ هزار و ۹۶ پرونده کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان ارزش آن‌ها بوده و ۱۵۲ پرونده نیز ارزشی بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان داشته اند که به ترتیب ۱۳ و ۷۵ درصد نسبت به ۱۰ ماهه سال گذشته رشد داشته اند.

رئیس پلیس استان کرمانشاه به پرونده‌های تشکیل شده بالای ۵۰۰ میلیون تومان نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری ۵۸ فقره پرونده در این خصوص تشکیل شده که نسبت به ۳۶ پرونده سال گذشته، ۶۱ درصد رشد نشان می‌دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به دستگیری ۲ هزار و ۵۸ قاچاقچی در ۱۰ ماه سپری شده از سال اشاره و اظهار کرد: این تعداد دستگیری نسبت به سال قبل که یک هزار و ۶۵۰ نفر بوده، ۲۵ درصد افزایش داشته است.

سردار جاویدان باند‌های منهدم شده قاچاق را نیز ۲۳ مورد ذکر کرد و گفت: امسال همچنین یک هزار و ۱۶۴ دستگاه خودرو متعلق به قاچاقچیان توقیف شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
قاتل کمربندی کرمانشاه دستگیر شد/ انگیزه قتل مسائل شخصیبود

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه از اجرای ۱۷ طرح اختصاصی مقابله قاچاق کالا‌های ممنوعه، کالا‌های دخانی و سوخت و دام طی ۹ ماهه خبر داد و گفت: ارزش کشفیات صورت گرفته در این طرح‌ها به بیش از ۲۱۰ میلیارد تومان می‌رسد تا در مجموع کرمانشاه رتبه ۱۶ کشور را به خود اختصاص دهد.

وی در ادامه با قدردانی از تلاش‌های ماموران انتظامی استان و خصوصا پلیس امنیت اقتصادی برای مقابله با پدیده قاچاق، گفت: خوشبختانه اراده کافی برای این کار و برخورد با قاچاقچیان وجود داد که حاصل آن کشفیات خوب صورت گرفته، بوده است.

سردار جاویدان همچنین با اشاره به نوپا بودن پلیس امنیت اقتصادی، خواستار تقویت بیشتر این پلیس از سوی ناجا به منظور ورود جدی‌تر آن در بحث‌های مربوط به جرائم خاص اقتصادی نظیر پولشویی، ارتشاء، فرار مالیاتی و … شد و گفت: در استان نیز تلاش می‌کنیم امکانات مورد نیاز این پلیس را فراهم و از نظر نیروی انسانی نیز تقویت شود.