خبرگزاری فارس از کرج، محمد حسین فلاح مهرآبادی، معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی، امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به شرایط کشور در خصوص شیوع ویروس سرخک، گفت: در حال حاضر میزان نیاز کشور به واکسن سرخک ۵ میلیون دز برآورد شده است. وی با اشاره به […]

خبرگزاری فارس از کرج، محمد حسین فلاح مهرآبادی، معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی، امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به شرایط کشور در خصوص شیوع ویروس سرخک، گفت: در حال حاضر میزان نیاز کشور به واکسن سرخک ۵ میلیون دز برآورد شده است.

وی با اشاره به اینکه خانواده‌ها باید در نظر داشته باشند واکسن‌های اجباری نوزادان را به موقع تزریق کنند، ادامه داد: به واسطه شیوع کرونا گروهی از مادران در خصوص تزریق و دریافت واکسن سرخک برای کودکان خود غافل شدند؛ این گروه امروز تحت خطر هستند.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ هزار دز از واکسن سرخک از طریق واردات تامین خواهد شد، اظهار کرد: ۴ میلیون و ۵۰۰ دز دیگر توسط موسسه سرم سازی رازی تامین و تحویل وزارت بهداشت می‌شود. 

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه این آمار بیش از ۸۰ درصد از نیاز کشور را شامل می‌شود، افزود: ظرفیت این را داریم نیاز واکسن سرخک را پیش از موعد مقرر تحویل دهیم، کمتر از ۲۰ درصد نیاز نیز به واسطه در دسترس نبودن شرایط برای تولید واکسن ۲ دُزی سرخک از خارج کشور وارد می‌شود.

معاون تحقیقات و فناوری مؤسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی اضافه کرد: بخش عمده ای از مبتلایان سرخک از تبعه خارجی هستند که به واسطه مهاجرت در ایران حضور دارند، این افراد متاسفانه واکسینه نشده‌ و ناقل ویروس بوده اند.

انتهای پیام/جاین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
جهانگیری: نظام بانکی با فروش اوراق مشارکت، شبکه حمل‌ونقل کلانشهرها را توسعه دهد