به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سردار علی‌اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار کرد: پس از اطلاع ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مبنی بر فعالیت یک باند و اینکه قصد انتقال مقدار قابل توجهی تریاک از استان‌های شرقی به کرمانشاه در پوشش‌بار تره‌بار را دارند، رسیدگی به […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سردار علی‌اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان کرمانشاه امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار کرد: پس از اطلاع ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان مبنی بر فعالیت یک باند و اینکه قصد انتقال مقدار قابل توجهی تریاک از استان‌های شرقی به کرمانشاه در پوشش‌بار تره‌بار را دارند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: ماموران با انجام کارهای اطلاعاتی موفق به شناسایی مسیر تردد کامیون حامل مواد مخدر شده و پس از مدتی تعقیب و مراقبت نامحسوس در ابتدای شهر کرمانشاه آن را توقیف و بازرسی‌های لازم را به عمل آوردند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: در بازرسی‌های صورت گرفته ۳۰۰ کیلوگرم تریاک که به صورت ماهرانه‌ای در پوشش بار تره‌بار مخفی و جاساز شده بود، کشف شد.

وی همچنین با اشاره به کشف یک قبضه کلت کمری و ۴ عدد فشنگ از داخل خودرو، گفت: راننده کامیون نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

جاویدان همچنین از تلاش برای شناسایی و دستگیری دیگر عوامل مرتبط با این باند خبر داد و گفت: پلیس کرمانشاه برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر را همواره در دستور کار داشته است.

رشد ۲۲۹ درصدی کشفیات مواد مخدر در سال جاری

رئیس پلیس استان کرمانشاه در ادامه به کشف ۵۰۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان از ابتدای سال‌جاری تاکنون خبر داد و گفت: این مقدار کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۱۵۲ کیلوگرم بوده است، ۲۲۹ درصد رشد نشان می‌دهد.

جاویدان ادامه داد: در سال جاری و با تلاش ماموران پلیس، ۱۵ قاچاقچی، ۲۴۶ خرده فروش و ۴ حمل کننده مواد مخدر دستگیر و ۲۲۴ معتاد متجاهر نیز جمع‌آوری شده‌اند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پیام تبـریک تشکل ها انقلابی و احـزاب سیاسـی استان به استانـدار جدید کرمانشاه

وی گفت: آمار دستگیری قاچاقچیان در ۲۵ روز ابتدایی امسال نسبت به سال قبل ۱۵ درصد، خرده فروشان ۳ درصد، حمل کننندگان ۳۳ درصد و جمع آوری معتادان متجاهر نیز ۱۵ درصد رشد داشته است.

کشف بیش از ۴ تن مواد مخدر در سال گذشته

این مقام عالی‌رتبه انتظامی کل کشفیات مواد مخدر استان در سال گذشته را ۴ تن و ۸۵ کیلوگرم عنوان کرد و گفت: این مقدار کشفیات در مقایسه با سال ۹۹ که حدود ۳ تن و ۶ کیلوگرم بوده است، ۳۸ درصد افزایش داشته است.

وی در پایان آمار دستگیر شدگان حوزه مواد مخدر استان کرمانشاه را در سال گذشته ۶ هزار و ۵۵۹ نفر عنوان و تصریح کرد: این تعداد در مقایسه با سال ۹۹ که ۵ هزار و ۹۹۳ نفر بوده اند ۱۶ درصد رشد نشان می‌دهد.

انتهای پیام/پاین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید