دو دیدگاه درباره آینده بیت‌کوین در بازار وجود دارد. اواسط آذر برخی تحلیلگران از رشد شدید بیت‌کوین در سال‌های آتی خبر دادند، به طوری که حتی بانک سرمایه‌گذاری آمریکایی، جی پی مورگان در یکی از یادداشت‌های خود نوشت: طلا در درازمدت درخشش خود را از دست می‌دهد زیرا سرمایه‌گذاران نهادی، بیت کوین را بیشتر ترجیح می‌دهند. […]

دو دیدگاه درباره آینده بیت‌کوین در بازار وجود دارد. اواسط آذر برخی تحلیلگران از رشد شدید بیت‌کوین در سال‌های آتی خبر دادند، به طوری که حتی بانک سرمایه‌گذاری آمریکایی، جی پی مورگان در یکی از یادداشت‌های خود نوشت: طلا در درازمدت درخشش خود را از دست می‌دهد زیرا سرمایه‌گذاران نهادی، بیت کوین را بیشتر ترجیح می‌دهند.

همچنین این بانک  از احتمال رسیدن ارزش بیت کوین به ۱۴۶ هزار دلار در بلندمدت خبر داده بود. با این وجود طی روزهای گذشته برخی دیگر از تحلیلگران خلاف نظر جی‌پی مورگان را ارائه دادند و معتقدند این بازار دارای بیشترین حباب است و سرمایه گذاران درآینده با شوک افت قیمت روبرو خواهند شد.

براساس گزارش از سی ان بی سی، براساس نظرسنجی بانک دویچه که روز سه شنبه منتشر شد ، سرمایه‌گذاران، بیت کوین و بازار سهام ایالات متحده را به عنوان بزرگترین حباب بازار در حال حاضر معرفی کردند.

این نظرسنجی که براساس پاسخ ۶۲۷ متخصص بازار بین ۱۳ تا ۱۵ ژانویه (۲۳ دی تا ۲۵ دی) انجام شده است ، نشان داد که اکثریت قریب به اتفاق سرمایه گذاران (۸۹ درصد) فکر می کنند برخی بازارهای مالی حباب دارند.

بیت کوین

میزان حباب در بازارها

براساس گزارش های منتشر شده، بیت کوین و سهام فناوری ایالات متحده در بالای لیست بازارهای مالی دارای حباب قرار دارند. بیت کوین به عنوان یک بازار با حباب بیشتر مشاهده می شود، به طوری که تحلیلگران به حباب بیت کوین از نمره ۱۰، ۱۰ دادند.

به گفته دویچه بانک ، سهام فناوری ایالات متحده بزرگترین حباب بعد از بیت کوین را دارد و با میانگین نمره  ۷.۹ در رده دوم لیست قرار گرفته است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد

سرمایه گذاران همچنین تصور می کنند که بیت کوین و تولیدکننده خودروهای الکتریکی یعنی تسلا بیش از افزایش، در سال آینده سقوط را تجربه کنند. 

دویچه بانک اعلام کرده است؛ « هنگامی که به طور خاص در مورد سرنوشت ۱۲ ماهه بیت کوین و تسلا – یک نمونه از حباب بالقوه فناوری – سوال شد ، اکثر تحلیلگران اعلام کردند که احتمال کاهش وجود خواهد داشت و تسلا طبق نظر تحلیلگران آسیب پذیرتر است.»

در چند ماه گذشته بیت کوین نوسانات زیادی داشته است. بزرگترین و باارزش ترین ارز رمزنگاری شده جهان، فقط دو هفته پیش به بالاترین سطح تاریخی خود نزدیک به ۴۲ هزار دلار رسید و بعد از به شدت سقوط کرد. این درحالیست که این ارز رمزنگاری شده زمانی که تحت تاثیر نگرانی ها در مورد بیماری همه گیر ویروس کرونا قرار گرفته بود ، بیش از ۸۰۰ درصد از پایین ترین سطح مارس ۲۰۲۰ افزایش پیدا کرده بود.

آینده بیت کوین

افرادی که دنبال صعود در این بازار هستند، می گویند که علاقه خریداران به سکه دیجیتال افزایش یافته است چرا که بیت کوین را یک دارایی امن و غیر مرتبط با طلا می دانند. از طرف دیگر افرادی هستند که با تردید نگاه می کنند و می گویند بیت کوین یک دارایی سوداگرانه است و یک حباب در بازار است که ممکن است روزی بترکد.

در همین حال ، تسلا در سال ۲۰۲۰ نیز شاهد صعودی چشمگیر در قیمت سهام خود بود که تا سال جدید ادامه یافت و مدیر عامل آن ایلان ماسک را ثروتمندترین فرد جهان کرد. سهام تسلا بیش از ۷۰۰ درصد نسبت به ۱۲ ماه قبل افزایش داشت.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۳۷۴ فوتی جدید کرونا در کشور / شمار قربانیان از ۶۹ هزار نفرگذشت