بخشی  پور ، نماینده مجلس / نگاه مجلس در ساختار بودجه انضباط بخشی به بودجه ۱۴۰۱ بود
بخشی  پور ، نماینده مجلس / نگاه مجلس در ساختار بودجه انضباط بخشی به بودجه ۱۴۰۱ بود

 به گزارش فر نیوز به نقل از ایسنا  ،  عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با ابراز نگرانی از روند پیر شدن جمعیت کشور، گفت: چون برای جوانانمان زمینه های اشتغال، مسکن و ازدواج را فراهم نکرده ایم، جمعیت کشور به سرعت روبه پیری می رود. مجتبی بخشی پور  در مراسم تجلیل از قهرمانان، ورزشکاران، مربیان […]

 به گزارش فر نیوز به نقل از ایسنا  ،  عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با ابراز نگرانی از روند پیر شدن جمعیت کشور، گفت: چون برای جوانانمان زمینه های اشتغال، مسکن و ازدواج را فراهم نکرده ایم، جمعیت کشور به سرعت روبه پیری می رود.

مجتبی بخشی پور  در مراسم تجلیل از قهرمانان، ورزشکاران، مربیان و پیشکسوتان ورزش شهرستان های اسلام آبادغرب و دالاهو که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، بااشاره به نگاه مجلس به بودجه ۱۴۰۱، اظهار کرد: نگاه مجلس در ساختار بودجه انضباط بخشی به بودجه ۱۴۰۱ بود، به گونه ای که حوزه های عمرانی را از حوزه های جاری مستقل کند.

وی ادامه داد: متاسفانه در بسیاری از مواقع، بودجه هایی که مربوط به حوزه عمرانی بود؛ از این حوزه جدا و صرف مسائل جاری می شد که آن را از هم جدا کردیم.

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه نگاه دیگر مجلس به ساختار بودجه لزوم شفافیت بود، عنوان کرد: در این راستا، مجلس دولت را مکلف به شفاف نمودن حقوق و مزایای کلیه دستگاه های اجرایی کرد تا در دسترس عموم قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بودجه سال ۱۴۰۱ با نگاهی کاملا انقباضی بسته شده بود، افزود: افزایش ناچیز حقوق کارمندان و فشارهای مالیاتی به دلیل عدم فروش نفت و امثال اینها باعث شد تا بودجه انقباضی بسته شود و فشار آن روی مردم ایحاد شود که اکنون آن را لمس می کنیم، لذا امیدواریم دولت راهکارهای خوبی برای آن پیدا کند.

بخشی پور در ادامه به شرایط حوزه جوانان در وزارت ورزش و جوانان پرداخت و گفت: سال ۱۳۸۹ سازمان جوانان و تربیت بدنی ادغام شدند تا مسائل امور جوانان همچون اشتغال، مسکن و ازدواج آنها پیگیری شود، اما تا به امروز محقق نشده است.

وی با بیان اینکه جمعیت کشور به سرعت روبه پیری می رود، گفت: باتوجه اینکه زمینه های اشتغال، ازدواج و مسکن برای جوانان فراهم نشده، بنابراین جمعیت ما به سرعت رو به پیری می رود.

وی در ادامه به چالش های حوزه ورزش هم اشاره کرد و گفت: آقای سجادی اولین وزیر ورزشی است که پس از انقلاب اسلامی خودش در این حوزه فعال بوده و تا پیش از این متاسفانه استفاده از نیروهای سیاسی، نگاه سیاسی، کارهای غیرکارشناسی، عدم اولویت بندی ها در کارها وجود داشت، بنابراین اکنون که یک وزیر ورزشی داریم، انتظارها از او زیاد است.

بخشی پور در ادامه با انتقاد از کم توجهی ها به حوزه ورزش همگانی گفت: اگر ورزش کشور را به مانند یک هرم نگاه کنیم، قاعده اصلی آن ورزش همگانی است که حدود ۷۵ میلیون نفر جمعیت دارد و پس از آن ورزش دانشجویی، دانش آموزی، قهرمانی و حرفه ای قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه این هرم از نظر هزینه ها معکوس است، گفت: باید این هرم را با توجه بیشتر به ورزش همگانی اصلاح کرد.

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی در پایان درخواست هایی را در حوزه توجه به پروژه های ورزشی در این شهرستان از وزیر ورزش داشت که با موافقت حمید سجادی همراه شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
محمد رشیدی : خبر ارتحال مجاهد انقلابى ، بقيةالشهدا مرحوم حاج بهروز همتى موجب تاثر وتاسف فراوان گرديد.