خواسته محمد رشیدی ، نماینده کرمانشاه در سفر رییس جمهور  به  کرمانشاه چیست؟
خواسته محمد رشیدی ، نماینده کرمانشاه در سفر رییس جمهور  به  کرمانشاه چیست؟

خواسته نماینده کرمانشاه از سفر رییس جمهور چیست؟ نماینده مردم کرمانشاه در مجلس، بحث زیر ساخت راه‌های ..

خواسته نماینده کرمانشاه از سفر رییس جمهور چیست؟

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس، بحث زیر ساخت راه‌های استان کرمانشاه بخصوص آزاد راه تهران به خسروی و همچنین راه آهن کرمانشاه به خسروی، تکمیل سامانه گرمسیری و شروع سامانه سردسیری را در قالب مهمترین خواسته در سفر ریاست جمهوری به استان عنوان کرد.

خواسته نماینده کرمانشاه از سفر رییس جمهور چیست؟

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی امروز از برج علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه بازدید کرد.

محمد رشیدی در حاشیه این بازدید سه ساعته در گفت‌و‌گویی پیرامون سفر ریاست جمهوری به کرمانشاه، اظهار کرد: هیچ دعوتی تا بدین لحظه مبنی بر سفر ریاست جمهور به کرمانشاه از من به عنوان نماینده مردم نشده است، اما بر خود لازم می‌بینم در این خصوص مواردی را متذکر شوم که به محض تعیین شدن زمان سفر ریاست جمهوری به کرمانشاه باید کارهای بزرگی را مطالبه کنیم اگر در حد پروژه‌های کوچک توقع را پایین بیاوریم قطعا توفیق نخواهیم داشت.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: بحث زیر ساخت راه‌های استان کرمانشاه بخصوص آزاد راه تهران به خسروی و هم چنین راه آهن کرمانشاه به خسروی اولویت‌های ما از رییس جمهور است.

وی تصریح کرد : تکمیل سامانه گرمسیری و شروع سامانه سردسیری که در سفر مقام معظم رهبری تصویب شده بود، ولی متأسفانه هیچ کاری برای سامانه سردسیری انجام نگرفت یکی دیگر از مطالبات مهم مردم کرمانشاه خواهد بود.

رشیدی در ادامه، اظهار کرد: ۷۰ درصد ظرفیت استان در شهرستان کرمانشاه وجود دارد، ولی متأسفانه نسبت به شهرستان‌های کوچک هم‌جوار خود جز محرومترین شهرستان‌ها محسوب می‌شود این در حالی است که سامانه سردسیری از سیروان شروع شده و پاوه، جوانرود، روانسر، کوزران، ماهیدشت و کرمانشاه را مشروب می‌کند.

وی گفت: یکی دیگر از اولویت‌های سفر ریاست جمهوری به کرمانشاه مطالبه و تخصیص سد بیستون است با وجودی که این امر در صنعت گردشگری ما بسیار حائز اهمیت است تاکنون اتفاق نیفتاده و صد البته مشکل آب و فاضلاب استان کرمانشاه و ساماندهی پروژه قره‌سو و آبشوران از دیگر مطالبات مهم ما در سفر ریاست جمهور خواهد بود. البته در بخش کشاورزی مصوباتی خواهیم داشت که در کشور بی نظیر خواهد بود .

رشیدی در ادامه ضمن اشاره به فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و تولید و جهش ملی در کرمانشاه، گفت‌: مجلس شورای اسلامی با قانونگذاری به موقع در بخش زیر ساخت شرکت‌های دانش ‌بنیان بسیار خوب عمل کرده است ودر این قانون از تولیدکنندگان و شرکت‌های دانش‌بنیان در جهت معافیت‌های مالیاتی و ارائه تسهیلات با درصد پایین کمک خواهد کرد.

وی گفت‌: مجلس شورای اسلامی با توجه به حمایت‌هایی که از شرکت‌های دانش‌بنیان انجام می‌دهد، حفظ حقوق معنوی شرکت‌ها بخش دیگری از حمایت‌های ما خواهد بود البته در گذشته به خاطر عدم حمایت‌ها از تولیدکنندگان جوان کشور شاهد ورود کالاهای تولید خارج بودیم، اما اکنون با همت جوانان و حمایت از تولید آن‌ها ما از بسیاری از واردات خارجی بی‌نیاز شدیم.

رشیدی با بیان اینکه در بخش بودجه پارک‌های علم و فناوری استان هدر رفت بودجه نداشته است، افزود: پارک علم و فناوری کرمانشاه یکی از بهترین پارک‌های علم و فنآوری کشور است این پارک در جهت شناسایی شرکت‌های دانش‌‌بنیان راه‌اندازی شده است.

انتهای پیام/پ

مقاله اصلی

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تونل "سیاه طاهر" سبب رونق مبادلات تجاری مرز شیخ صلهمی‌شود