به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه تقوا سبب نورانیت انسان می‌شود اظهار داشت: آمریکا امنیت منطقه را برای تامین منافع خود و رژیم صهیونیستی بهم می‌ریزد که در مقاطع مختلف نیروهای مسلح جمهوری اسلامی امنیت را به کشورهای همسایه بازگردانده‌اند. خطیب جمعه کرمانشاه با اشاره […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه تقوا سبب نورانیت انسان می‌شود اظهار داشت: آمریکا امنیت منطقه را برای تامین منافع خود و رژیم صهیونیستی بهم می‌ریزد که در مقاطع مختلف نیروهای مسلح جمهوری اسلامی امنیت را به کشورهای همسایه بازگردانده‌اند.

خطیب جمعه کرمانشاه با اشاره به رزمایش قدرتمندانه سپاه و ارتش در روزهای گذشته بیان کرد: پیام این رزمایش برای کشورهای همسایه تامین امنیت آنها و برای آمریکا آمادگی نیروهای مسلح در برابر هرگونه تهدید بود که باید این نمایش اقتدار را به ملت ایران اسلامی تبریک و تهنیت گفت.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به حضور رئیس‌جمهوری جدید در آمریکا تاکید کرد: همانطور که می‌دانیم آمریکا یک دولت پشت پرده و یک دولت ظاهری دارد که دولت ظاهر همچون بوش، کارتر، اوباما و غیره کارها را انجام می‌دهد و دولت پشت پرده برنامه‌ها را تدوین و تصمیم‌گیری می‌کند.

علما با بیان اینکه ملت ایران یک تجربه هفتاد ساله در رابطه با دولتهای پشت پرده و ظاهری آمریکا دارند خاطرنشان کرد: در تاریخ معاصر و از زمان پیش از مصدق تا امروز، دسیسه‌های آمریکا در حق ملت ایران همواره وجود داشته است و این رویه تا سبب شده که ملت ایران، اعتمادی به آمریکا نداشته باشند.

خطیب جمعه کرمانشاه بیانات مقام معظم رهبری را روشنگرانه و فصل الخطاب در رابطه با آمریکا دانست و تصریح کرد: معظم له فرمودند تحریمها باید یکجا برداشته شود و همه مسئولان در رابطه با توطئه‌های آمریکا تحت هر عنوان و پوششی مراقب باشند.

علما با اشاره به تعطیلی نماز جمعه کرمانشاه در ماه‌های گذشته به علت شیوع ویروس کرونا بیان کرد: مسئولان امروز که با رعایت مردم آمار بیماری کاهش پیدا کرده است، نگران عادی انگاری وضعیت از سوی مردم و بی‌توجهی آنها به دستورهای بهداشتی هستند و با کمک مردم و تدبیر مسئولان خسارت کرونا در ایران همچون مرگ و میر نسبت به سایر کشورها کمتر بود ولی برای حفظ شرایط از خودمان و خانواده‌ها مراقبت کنیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
افتتاح پروژه‌های بهداشتی درمانی شهرستان کرمانشاه

خطیب جمعه کرمانشاه با تسلیت شهادت و رحلت گنجینه‌های انقلاب اسلامی گفت: شهید فخری‌زاده دانشمند بزرگی بود که سالها چرخش روزگار سبب تربیت چنین فرد ارزشمندی شده بود و مرحومان آیات اسلام یزدی و مصباح نیز برای انقلاب زحمات بسیاری کشیده بودند.

علما افزود: آیت‌الله یزدی برای مبارزه با رژیم طاغوت در اسلام‌آباد غرب در تبعید بود و آیت‌الله مصباح از اصحاب امام راحل(ره) و قدمای مبارزه با ظلم بود که از جوانی یک شخصیت برجسته و وفادار به اسلام، امام و نهضت اسلامی بود.

امام جمعه کرمانشاه با تسلیت سالروز شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: در مورد این شهید بزرگوار مطالب بسیاری گفته شد و آنچه نیاز به تکرار دوباره دارد، تاثیر گذاری این شهید است که سبب شده تن ترامپ بلرزد.

خطیب جمعه کرمانشاه به مناسبتهای بهمن ماه و دهه انقلاب اشاره کرد و گفت: ششم بهمن سالروز حماسه شهر آمل است که آمل در دوران مبارزه به شهر هزار سنگر معروف شد و از انقلاب دفاع کردند که باید این حماسه‌ها بازخوانی شود تا مشمول مرور زمان ‌نگردد.

انتهای پیام/ح