به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه با بیان این که تقوا سبب نورانیت انسان می‌شود اظهار داشت: آمریکا امنیت منطقه را برای تامین منافع خود و رژیم صهیونیستی به‌هم می‌ریزد که در مقاطع مختلف نیروهای مسلح جمهوری اسلامی امنیت را به کشورهای همسایه بازگردانده‌اند. خطیب جمعه کرمانشاه با […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه با بیان این که تقوا سبب نورانیت انسان می‌شود اظهار داشت: آمریکا امنیت منطقه را برای تامین منافع خود و رژیم صهیونیستی به‌هم می‌ریزد که در مقاطع مختلف نیروهای مسلح جمهوری اسلامی امنیت را به کشورهای همسایه بازگردانده‌اند.

خطیب جمعه کرمانشاه با اشاره به رزمایش قدرتمندانه سپاه و ارتش در روزهای گذشته بیان کرد: پیام این رزمایش برای کشورهای همسایه تامین امنیت آنها و برای آمریکا آمادگی نیروهای مسلح در برابر هر گونه تهدید بود که باید این نمایش اقتدار را به ملت ایران اسلامی تبریک و تهنیت گفت.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به حضور رئیس ‌جمهوری جدید در آمریکا تاکید کرد: همان گونه که می‌دانیم آمریکا یک دولت پشت پرده و یک دولت ظاهری دارد که دولت ظاهر همچون بوش، کارتر، اوباما و غیره کارها را انجام می‌دهد و دولت پشت پرده برنامه‌ها را تدوین و تصمیم‌گیری می‌کند.

علما با بیان این که ملت ایران یک تجربه هفتاد ساله در رابطه با دولت‌های پشت پرده و ظاهری آمریکا دارند خاطرنشان کرد: در تاریخ معاصر و از زمان پیش از مصدق تا امروز، دسیسه‌های آمریکا در حق ملت ایران همواره وجود داشته است و این رویه سبب شده که ملت ایران اعتمادی به آمریکا نداشته باشند.

خطیب جمعه کرمانشاه بیانات مقام معظم رهبری را روشنگرانه و فصل الخطاب در رابطه با آمریکا دانست و تصریح کرد: معظم له فرمودند تحریم‌ها باید یکجا برداشته شود و همه مسئولان در رابطه با توطئه‌های آمریکا تحت هر عنوان و پوششی مراقب باشند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تیم کرمانشاه در رقابت‌های لیگ برتر بوکس به میدانمی‌رود

علما با اشاره به تعطیلی نماز جمعه کرمانشاه در ماه‌های گذشته به علت شیوع ویروس کرونا بیان کرد: مسئولان امروز که با رعایت مردم آمار بیماری کاهش پیدا کرده است، نگران عادی انگاری وضعیت از سوی مردم و بی‌توجهی آنها به دستورهای بهداشتی هستند و با کمک مردم و تدبیر مسئولان خسارت کرونا در ایران همچون مرگ و میر نسبت به سایر کشورها کمتر بود ولی برای حفظ شرایط از خودمان و خانواده‌ها مراقبت کنیم.

خطیب جمعه کرمانشاه با تسلیت شهادت و رحلت گنجینه‌های انقلاب اسلامی گفت: شهید فخری‌زاده دانشمند بزرگی بود که سال‌ها چرخش روزگار سبب تربیت چنین فرد ارزشمندی شده بود و مرحومان آیات اسلام یزدی و مصباح نیز برای انقلاب زحمات بسیاری کشیده بودند.

علما افزود: آیت‌الله یزدی برای مبارزه با رژیم طاغوت در اسلام‌آباد غرب در تبعید بود و آیت‌الله مصباح از اصحاب امام راحل(ره) و قدمای مبارزه با ظلم بود که از جوانی یک شخصیت برجسته و وفادار به اسلام، امام و نهضت اسلامی بود.

امام جمعه کرمانشاه با تسلیت سالروز شهادت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: در مورد این شهید بزرگوار مطالب بسیاری گفته شد و آنچه نیاز به تکرار دوباره دارد، تاثیرگذاری این شهید است که سبب شده تن ترامپ بلرزد.

خطیب جمعه کرمانشاه به مناسبت‌های بهمن‌ماه و دهه انقلاب اشاره کرد و گفت: ششم بهمن سالروز حماسه شهر آمل است که آمل در دوران مبارزه به شهر هزار سنگر معروف شد و از انقلاب دفاع کردند که باید این حماسه‌ها بازخوانی شود تا مشمول مرور زمان ‌نشود.

انتهای پیام/۸۳۳/ح