ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه با اعلام اینکه از ابتدای کار دولت تدبیر و امید ۴۴۲ میلیارد تومان در پروژه های گردشگری منطقه اورامانات سرمایه گذاری شده است، گفت: گردشگری اورامانات در دولت تدبیر و امید متحول شده است. امید قادری بااشاره به تحولات گردشگری منطقه اورامانات کرمانشاه در هشت […]

ایسنا/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه با اعلام اینکه از ابتدای کار دولت تدبیر و امید ۴۴۲ میلیارد تومان در پروژه های گردشگری منطقه اورامانات سرمایه گذاری شده است، گفت: گردشگری اورامانات در دولت تدبیر و امید متحول شده است.

امید قادری بااشاره به تحولات گردشگری منطقه اورامانات کرمانشاه در هشت سال گذشته، اظهار کرد: زیرساخت های گردشگری اورامانات در دولت تدبیر و امید متحول و یک انقلاب در صنعت گردشگری منطقه رخ داده است.

️وی تصریح کرد: از ابتدای شروع به کار دولت تاکنون بیش از ۴۴۲ میلیارد تومان در طرح های گردشگری اورامانات سرمایه گذاری شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان افزود: تا پیش از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، منطقه اورامانات به لحاظ تاسیسات گردشگری و امکانات زیرساختی جهت اسکان مسافرین از حداقل امکانات هم برخوردار نبود، اما در این دولت بیش از ۱۰۰ مورد بوم گردی، خانه مسافر، مجتمع های خدماتی بین راهی و رستوران های بین‌راهی به صورت رسمی به بهره برداری رسیده و ده‌ها مورد نیز در شرف تاسیس و بهره برداری است.

وی ادامه داد: همچنین امروزه بسیاری از مردم شهرستانهای اورامانات بدون دریافت مجوزهای لازم درب خانه های خود را به روی گردشگران گشوده و پذیرای گردشگران هستند که باید ساماندهی شوند.

️قادری تاکید کرد: با سیاست های دولت تدبیر و امید در راستای توسعه گردشگری در این سالها هزاران گردشگر به این منطقه سرازیر شده و اقتصاد منطقه را تحت تاثیر خود قرار داده است.

️مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه تاکید کرد: کسانی که از تریبون های مختلف عملکرد دولت را نادیده می گیرند، باید بدانند پرونده ثبت جهانی اورامانات، به عنوان بزرگترین و تاثیرگذارین پروژه گردشگری غرب کشور و رویداد گردشگری کرمانشاه ۲۰۲۰ با محوریت اورامانات در همین دولت و با حمایت و پیگیری های مجدانه استاندار کرمانشاه و مدیران استان و دستور خاص رئیس جمهور و همراهی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به نتیجه رسیده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مسئولان بهداشتی کرمانشاه در مورد استفاده از قارچ‌های کوهیهشدار دادند

 وی تصریح کرد: بدون تردید ثبت جهانی اورامانات انقلابی در صنعت گردشگری منطقه و غرب کشور ایجاد خواهد کرد.

️قادری خاطرنشان کرد: اختصاص و هزینه بیش از ۴۰ میلیارد ریال در زیر ساخت های گردشگری منطقه از محل اعتبارت استانی در مجموعه های غار قوری قلعه، سراب روانسر، منطقه سفیدبرگ، عایشه دول، سراب هولی و مجتمع های خدمات رفاهی و نیز  آماده سازی و بهسازی ۱۲ روستای منطقه در راستای تکمیل پرونده ثبت جهانی اورامانات تنها بخشی از عملکرد دولت در این شهرستان ها بوده است.

وی تصریح کرد: در حوزه صنایع دستی نیز در این مدت ۲۱۷۰ مجوز سه گانه صادر، ۲۸ فروشگاه افتتاح، ۸۰ کارگاه دایر و ۳۸ نمایشگاه صنایع دستی در اورامانات برگزار شده است.

قادری تاکید کرد: همچنین ثبت ملی نودشه به عنوان شهر ملی گیوه بافی یکی  دیگر از اقدامات شاخص دولت بوده است.

وی یادآور شد: در این هشت سال بیش از دو هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به صنعت گران اورامانات پرداخت شده است.

️انتهای پیام