اگر روابط‌عمومی استراتژی درستی را به‌کار گیرد، برندها علاوه بر اینکه ارتباط‌‌‌‌شان با مخاطبان اصلی بیشتر و عمیق تر می شود بیشتر هم دیده می شوند. اما ابزارهایی مثل مطبوعات و انتشار داستان های خاص تنها آغاز راه است. در این قسمت ۵ روش تقویت روابط‌عمومی بیان شده است. رسانه های اجتماعی ارزش آفرین هستند […]

اگر روابط‌عمومی استراتژی درستی را به‌کار گیرد، برندها علاوه بر اینکه ارتباط‌‌‌‌شان با مخاطبان اصلی بیشتر و عمیق تر می شود بیشتر هم دیده می شوند. اما ابزارهایی مثل مطبوعات و انتشار داستان های خاص تنها آغاز راه است. در این قسمت ۵ روش تقویت روابط‌عمومی بیان شده است.

رسانه های اجتماعی ارزش آفرین هستند

تعداد پست های رسانه های اجتماعی می تواند بیشتر از اخبار و رویدادهای روز شرکت باشد. برندها در شبکه های اجتماعی می توانند خلاقانه تر عمل کنند. به عنوان مثال، اگر فقط گزارشی از رویدادهای جالب منتشر می کنید، در شبکه های اجتماعی می‌توانید اطلاعات برند را با تصاویر یا جداول در اختیار مشتریان و خبرنگاران بگذارید.

علاوه بر این برندها می توانند از شبکه های اجتماعی برای تبادل نظر در زمینه رهبری فکر استفاده کنند. به عنوان مثال خبرنگاران معمولا از پستی در توئیتر برای مقاله گزارش های تحقیق خود استفاده می کنند. همچنین می توانید برای تقویت ارتباط با مطبوعات برجسته، از مشارکت دنبال کننده ها استقبال کنید.

همیشه در راستای برقراری روابط رسانه ای تلاش کنید

قطعا روابط رسانه ها در مرکز برنامه های اجرایی روابط‌عمومی قرار دارد و شبکه های اجتماعی ابزاری قدرتمند برای ارتباط با خبرنگاران و سایر اینفلوئنسرهاست که در واقع این افراد می توانند منبعی برای رویدادهای آتی باشند.

با این افراد در رسانه های اجتماعی از طریق ایمیل، بازخورد نشان دادن در استوری های اخیرشان، نوشیدن یک فنجان قهوه همراهشان یا یک جلسه مجازی ارتباط برقرار کنید.

خیلی خوب است که از نظرات آنها در داستان های برنامه ریزی شده خود بهره‌مند شوید و به صورت غیررسمی اطلاعاتی از مخاطبان هدف خود در اختیار آنها قرار دهید، اما مهمتر از همه باید آنها را خوب بشناسید.

اگر با خبرنگاران ارتباطی مبتنی بر اعتماد برقرار کنید، آنها برای داستان های خود از شما کمک می خواهند_ به همین دلیل است که نه تنها به نفع متخصصان روابط‌عمومی است که با خبرنگاران ارتباط برقرار کنند، بلکه می توان از ابزار مناسب مثل موج خبری برای نشان دادن بازخورد استفاده کرد که در نهایت موجب تقویت روابط‌عمومی می شود.

موج خبری از فرصت ها استفاده می کند

با بیان نظر خود در مورد یک خبر فوری می توانید از این فرصت برای پوشش رسانه ای استفاده کنید و فعال باشید. اما باید خیلی سریع و موثر عمل کنید و اطلاعاتی که منتشر می کنید باید مفید باشد. اتفاقات و رویدادها خیلی سریع رخ می دهد و گزارشگران به دنبال واکنش سریع هستند.

بیان داده ها و اطلاعات مرتبط

شاید گاهی پیش بیاید که تا چند ماه در یک شرکت هیچ اتفاق تازه ای نیفتد یا شرکت هیچ قرارداد جدیدی را منعقد نسازد. خلاصه اینکه هیچ خبری نباشد. نشان دادن آمار و اطلاعات بهترین راهکار برای به‌روز بودن است، مخصوصا اگر داده جدید و مرتبط با مطبوعات هدف باشند.

ماه گذشته، مشتری ما، Innovid، گزارشی سالانه ارائه داد که جریانات مهم در رابطه با CTV و موارد دیگر را بررسی می کرد. این گزارش مملو از اطلاعاتی است که می توانیم از آن در فعالیت های چندگانه روابط‌عمومی استفاده کنیم. در رابطه با این موضوع خبرهای مطبوعاتی، هشدارهای رسانه ای و اظهار نظرهایی برای سه ماه آینده تهیه کرده ایم.

بازاریابی ایمیلی شبکه ها و کانال ها را به هم متصل می سازد

چه کسی می گوید ایمیل منسوخ شده است؟ در واقع این کانال ارتباطی بیشتر از همیشه کارآمد و تاثیرگذار شده است که به برند کمک می کند تا روابط‌عمومی خود را تقویت کند. یکی از بهترین روش ها برای بازاریابی از طریق ایمیل ارسال خبرنامه ای است که همزمان در مطبوعات و شبکه ها اجتماعی منتشر می شود. حتی وقتی هیچ رویداد تازه ای رخ نداده، متخصصان روابط‌عمومی باید سعی کنند خبرنامه هایی با محتوای ارزشمند در اختیار مشترکان قرار دهند. همواره کیفیت و مرتبط بودن بازخورد خوبی را همراه خواهد داشت.

منبع انگلیسی:  www.publicrelationstoday.com
منبع فارسی: شارا – شبکه اطلاع‌رسانی روابط‌عمومی ایران
نویسنده: سارا اوکانل |  ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲ | روابط‌عمومی‌

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
برگزاری آیین خون صلح در کرمانشاه آرامش را به دو طایفهبازگرداند