محمدرضا سهیلی به مناسبت روز جهانی ورزشی نویسان(یازدهم تیر) در نشست با اعضای هیات مدیره انجمن ورزشی نویسان استان، با اشاره به ظرفیت های کرمانشاه در حوزه های مختلف گردشگری، اظهارکرد: کرمانشاه استانی سرشار از جاذبه های گردشگری است که می تواند در حوزه های گردشگری تاریخی، سلامت، ورزشی، فرهنگی، ادبی و …حرف های زیادی […]

محمدرضا سهیلی به مناسبت روز جهانی ورزشی نویسان(یازدهم تیر) در نشست با اعضای هیات مدیره انجمن ورزشی نویسان استان، با اشاره به ظرفیت های کرمانشاه در حوزه های مختلف گردشگری، اظهارکرد: کرمانشاه استانی سرشار از جاذبه های گردشگری است که می تواند در حوزه های گردشگری تاریخی، سلامت، ورزشی، فرهنگی، ادبی و …حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد.

وی یکی از ظرفیت های مهم استان در حوزه گردشگری را بخش ورزشی دانست و افزود: متاسفانه این حوزه طی سالیان گذشته تا حدود زیادی مغفول مانده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه در رشته های پاراگلایدر، ورزش های آبی، کوهنوردی، غارپیمایی، سنگنوردی، رالی و موتورسواری می تواند در گردشگری ورزشی بدرخشد، عنوان کرد: توجه به گردشگری ورزشی را جزو برنامه های ویژه خود در میراث فرهنگی استان قرار داده ایم.

وی با یادآوری همجواری کرمانشاه با کشور عراق، عنوان کرد: با فراهم کردن بسترها، بویژه در رشته های پاراگلایدر و گردشگری آبی می توانیم میزبان گردشگرانی از کشور عراق باشیم و از این طریق برای استان ارزآوری حاصل شود.

سهیلی اضافه کرد: گردشگری می تواند در روند توسعه پایدار کرمانشاه نقش مهمی را ایفا کند، اما این امر نیاز به کار ویژه و کار فرابخشی دارد، چراکه گردشگری تنها منحصر به یک دستگاه به نام میراث فرهنگی نیست، بلکه سایر نهادها هم باید پای کار بیایند.

وی متذکرشد: اگر همه دستگاه های ذیربط همکاری داشته باشند، می توانیم با تبلیغات و معرفی یک کرمانشاه زیبا، پیش زمینه ای را برای جذب گردشگر فراهم کنیم و بسیاری از مشکلات استان هم با ورود گردشگران و رونق اقتصادی حاصل از آن حل می شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
یک مسئول: از هر 3 زوج "نابارور" یک زوج را درمانمی‌کنیم

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه که به تازگی به این سمت منصوب شده در ادامه یکی دیگر از ملزومات رشد گردشگری کرمانشاه را اختصاص اعتبارات مناسب به این حوزه اعلام کرد و افزود: متاسفانه اعتباراتی که طی سنوات گذشته به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اختصاص داده شده، بسیار کم و در حد صفر بوده، بگونه ای که قابل مقایسه با اعتبارات واقعی که مورد نیاز بوده، نیست.

وی گفت: اعتباراتی که اکنون به این حوزه اختصاص داده می شود، تنها در حد امور جاری آن است و حتی برای سفر رئیس جمهور به استان هم رقم بسیار ناچیزی را برای میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دیده اند.

سهیلی در بخش پایانی سخنانش با تاکید براینکه توسعه گردشگری ورزشی در کرمانشاه مستلزم حمایت و همراهی خبرنگاران ورزشی است، عنوان کرد: علاقمندیم از ظرفیت انجمن ورزشی نویسان استان برای این حوزه استفاده کنیم.

وی در پایان با درخواست هیات مدیره انجمن ورزشی نویسان استان برای در نظر گرفتن ورودی رایگان به اماکن تاریخی و گردشگری و برگزاری تورهای گردشگری برای خبرنگاران و عکاسان ورزشی استان موافقت کرد.

انتهای پیام

مقاله اصلی