سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و دانشگاه فنی و حرفه‌ای کرمانشاه در راستای توسعه و تقویت ارتباط دانشگاه و شهرداری، تفاهم‌نامه همکاری امضا می‌کنند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ در نشستی که با حضور عبدالمالکی معاون فرهنگی با جمعی از مدیران سازمان فنی و حرفه ای استان برگزار شد بر ایجاد شرایط […]

سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری و دانشگاه فنی و حرفه‌ای کرمانشاه در راستای توسعه و تقویت ارتباط دانشگاه و شهرداری، تفاهم‌نامه همکاری امضا می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ در نشستی که با حضور عبدالمالکی معاون فرهنگی با جمعی از مدیران سازمان فنی و خانه گرافیک کرمانشاه راه اندازی می شودحرفه ای استان برگزار شد بر ایجاد شرایط فعالیت دانشجویان و هنرمندان خلاق و مستعد کرمانشاه در حوزه‌ی نیاز‌های شهرداری تاکید شد.

سلیمان شیرزادی رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه در این نشست با تقدیر از عملکرد شهرداری در حوزه فرهنگی از دغدغه‌های مدیریت شهری در زمینه تعامل با دانشگاه تمجید نمود و گفت: دانشگاه فنی به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه استان در سال ۴۶ تاسیس شده و تلاش این مجموعه بر حل مشکلات شهر در تربیت دانشجویانی با مهارت‌های تعریف شده و کاربردی می‌باشد.

وی افزود: خود را در کنار مدیریت شهری می‌بینیم و می‌توانیم بازوی خوبی برای سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در زمینه‌ی تولید محتوا و ارائه‌ی طرح‌های گرافیکی بنا به ظرفیت دانشجویان مستعد و توانمندمان باشیم.

وی خاطرنشان ساخت: دانشگاه فنی وحرفه‌ای استان کرمانشاه، در راستای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خویش، نسبت به این رخداد جهانی، برای به تصویر کشیدن ترس و رنجی که جامعه انسانی به دوش می‌کشد و نیز نشان دادن خطرات بیماری و نحوه پیشگیری و مقابله با آن اقدام به برگزاری اولین جشنواره ملی طراحی بیلبورد با عنوان «گذرموقت» با محوریت «کرونا ویروس» درسال ۴۰۰-۹۹ نموده است که قطعا با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری می‌توانیم به اهداف برگزاری این امر نزدیک‌تر شویم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
افتتاح ۱۵۳ طرح عمرانی، صنعتی و کشاورزی در استان

در پایان این نشست که چند مصوبه داشت مباحث ذیل به تصویب رسید: 

 

  • مقرر شد نمایشگاه خیابانی آثار برگزیده‌ی جشنواره‌ی “کرونا، گذر موقت” برپا و طرح‌های منتخب در فضای شهری اکران شود.
  • به منظور ایجاد مشارکت و گسترش همکاری‌های فرهنگی، اجتماعی، علمی و پژوهشی تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری و دانشکده فنی و حرفه‌ای دختران منعقد خواهد شد که تاسیس خانه گرافیک در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه از مهم‌ترین سرفصل‌های آن می‌باشد.
  • مقرر شد دانشگاه فنی لیست پیشنهادی ظرفیت‌های اجرایی خود را در زمینه‌ی زیباسازی با محوریت المان ها، سفره‌های نوروزی، تبلیغات و تولید محتوا ارائه و در راستای برپایی ورکشاپ مشترک در حوزه‌ی المان ها، تبلیغات شهری و گرافیکی اهتمام لازم انجام پذیرد.
  • همچنین برگزاری رویداد‌های هنری در حوزه‌ی فرهنگ شهروندی نیز از سایر مباحثی است که در تفاهم‌نامه همکاری لحاظ خواهد شد.