به نقل از کیتکو،‌ در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها هر اونس طلا ۱۸۵۱.۱ دلار قیمت‌گذاری شد که نسبت به روز گذشته ۱۸.۹دلار پایین‌تر بوده است. قیمت کنونی در مقایسه با قیمت یک ماه گذشته ۲.۱۷ و در مقایسه با یک سال ۲۹۲.۶ دلار بالاتر بوده است، نقره هم ۷۰ سنت کاهش قیمت داشت و […]

 به نقل از کیتکو،‌ در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها هر اونس طلا ۱۸۵۱.۱ دلار قیمت‌گذاری شد که نسبت به روز گذشته ۱۸.۹دلار پایین‌تر بوده است. قیمت کنونی در مقایسه با قیمت یک ماه گذشته ۲.۱۷ و در مقایسه با یک سال ۲۹۲.۶ دلار بالاتر بوده است، نقره هم ۷۰ سنت کاهش قیمت داشت و ۲۵.۲۲ دلار در هر اونس داد و ستد شد.

به گزارش فرتاک نیوز، قیمت پلاتین هم ۲۹ دلار افت را تجربه کرد و ۱۰۹۰ دلار در هر اونس به فروش رسید. پالادیم اما تغییری در قیمت نداشت و ۲۲۴۸ دلار در هر اونس به فروش رسید.

به گزارش کیتکونیوز، از ابتدای سال جاری بازار طلا برای افزایش قیمت و مقاومت‌هایی از جمله رشد ارزش طلا در بازار جهانی روبه‌رو بوده است.

جورجت بوئل کارشناس ارشد مؤسسه ABN امرو می‌گوید: طی ماه گذشته شرایط بازار طلا تا حدودی برتر شده  است. 

وی گفت: انتظار می‌رود برای سال جاری بازار طلا با مشکلاتی روبه‌رو باشد چرا که بالا رفتن تورم، بانک مرکزی آمریکا را مجبور خواهد کرد که زودتر از آن چیزی که فعالان اقتصادی انتظار داشتند سیاست‌های پولی انقباضی را در پیش گیرد.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آزاد سازی ۳۰ زندانی تا پایان ماه مبارک رمضان درکرمانشاه