سرویس کرمانشاه _ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه تاکید کرد: کسانی که از تریبون های مختلف خدمات دولت در اورامانات را نادیده می گیرند، باید بدانند پرونده ثبت جهانی اورامانات، به عنوان بزرگترین و تاثیر گذارین پروژه گردشگری غرب کشور در همین دولت و با حمایت و پیگیری های استاندار کرمانشاه، […]

تریبون داران انصاف را رعایت کنند/ پرونده ثبت جهانی اورامانات، بزرگترین پروژه گردشگری غرب کشور است

سرویس کرمانشاه _ مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه تاکید کرد: کسانی که از تریبون های مختلف خدمات دولت در اورامانات را نادیده می گیرند، باید بدانند پرونده ثبت جهانی اورامانات، به عنوان بزرگترین و تاثیر گذارین پروژه گردشگری غرب کشور در همین دولت و با حمایت و پیگیری های استاندار کرمانشاه، مدیران استان و دستور خاص رئیس جمهور و همراهی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به نتیجه رسیده است.

به گزارش کردپرس، امید قادری اظهار داشت: نادیده گرفتن خدمات دولت در منطقه اورامانات در طول هشت سال گذشته دور از انصاف و ناجوانمردانه است و زیرساخت های گردشگری اورامانات در این مدت متحول و یک انقلاب در صنعت گردشگری منطقه رخ داده است.

قادری با بیان اینکه پیش از این دولت اصولا گردشگری در سیاست های کلی دولت ها محلی از اعراب نداشت، تصریح کرد: از ابتدای شروع به کار دولت تاکنون بیش از ۴۴۲ میلیارد تومان در طرح های گردشگری اورامانات سرمایه گذاری شده است.

او افزود: در حالی که تا پیش از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید منطقه اورامانات به لحاظ تاسیسات گردشگری و امکانات زیرساختی جهت اسکان مسافرین از حداقل امکانات برخوردار نبود، در این دولت بیش از ۱۰۰ مورد بوم گردی، خانه مسافر، مجتمع های خدماتی بین راهی، رستوران های بین راهی به صورت رسمی به بهره برداری رسیده و ده ها مورد نیز در شرف تاسیس و بهره برداری هستند.

او ادامه داد: این در حالیست که امروز بسیاری از مردم شهرستان های اورامانات بدون دریافت مجوزهای لازم درب خانه های خود را به روی گردشگران گشوده و پذیرای گردشگران هستند، که باید ساماندهی شوند.
قادری تاکید کرد: با سیاست های دولت در راستای توسعه گردشگری در این سالها هزاران گردشگر به این منطقه سرازیر شده و اقتصاد منطقه را تحت تاثیر خود قرار داده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بهره‌برداری از ۹۷ طرح عمرانی و عشایری در گیلانغرب/۴۸ طرحعمرانی و اقتصادی در اسلام آبادغرب افتتاح شد

او تصریح کرد: بدون تردید ثبت جهانی اورامانات انقلابی در صنعت گردشگری منطقه و غرب کشور ایجاد خواهد نمود.

قادری خاطرنشان کرد: اختصاص و هزینه بیش از ۴۰ میلیارد ریال در زیر ساخت های گردشگری منطقه از محل اعتبارت استانی در مجموعه های غار قوری قلعه، سراب روانسر، منطقه سفیدبرگ، عایشه دول، سراب هولی و مجتمع های خدمات رفاهی و نیز جدای از این  آماده سازی و بهسازی ۱۲ روستای منطقه در راستای تکمیل پرونده ثبت جهانی اورامانات تنها بخشی دیگر از عملکرد دولت در این شهرستان ها بوده است.

او همچنین تصریح کرد: در حوزه صنایع دستی نیز در این مدت ۲۱۷۰ مجوز سه گانه صادر، ۲۸ فروشگاه افتتاح، ۸۰ کارگاه دایر و ۳۸ نمایشگاه صنایع دستی در اورامانات برگزار شده است.

او تاکید کرد: همچنین ثبت ملی نودشه به عنوان شهر ملی گیوه بافی یکی  دیگر از اقدامات شاخص دولت بوده است.
او با اعلام اینکه در سال های گذشته ۴ تن از صنعت گران منطقه موفق به دریافت نشان ملی شده اند، یاد آور شد: در این ۸ سال بیش از ۲ هزار و ۳۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به صنعت گران اورامانات پرداخت شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه، همچنین به افزایش شاخص های اداری شهرستان های اورامانات در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: در این سال ها تشکیلات اداری شهرستان های پاوه و روانسر از نمایندگی به اداره ارتقاء یافته اند.

او افزود: همچنین به یمن پرونده ثبت جهانی اورامانات پایگاه حریم منظر تاریخی فرهنگی اورامانات نیز دایر شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پنالتی ها را فاکتور بگیرید؛کریم بنزما بهتر و موثرتر از رونالدو

قادری در خاتمه اظهار داشت: امیدواریم منتقدین و برخی تریبون داران به دیده انصاف خدمات ارزشمند دولت را ببینند و چشم خود را به روی تحولات منطقه نبندند.