به گزارش خبرنگار فارس از کرمانشاه، حسین خوش اقبال معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه با حضور در دفتر خبرگزاری فارس ضمن بازدید از این رسانه، در جمع خبرنگاران فارس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم، شهید حاج قاسم سلیمانی را شهید شاخص در عرصه مقاومت و مایه عزت […]

به گزارش خبرنگار فارس از کرمانشاه، حسین خوش اقبال معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه با حضور در دفتر خبرگزاری فارس ضمن بازدید از این رسانه، در جمع خبرنگاران فارس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم، شهید حاج قاسم سلیمانی را شهید شاخص در عرصه مقاومت و مایه عزت و سربلندی ایران اسلامی و آزادی خواهان دانست و اظهار داشت: رأی نیاوردن ترامپ و تک دوره ای شدن او نتیجه خون پاک شهید سلیمانی است که دامان او را گرفت.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی تبلور عزت ملت ایران شده است، افزود: ایشان نه تنها مدافع حریم ایران، بلکه باتوجه به نقش‌های مهم شهید سلیمانی در دیگر کشورها، مدافع کشورهای مستضعف نیز هست و دین بزرگی بر گردن ما دارد.

معاون استاندار کرمانشاه با اشاره به اتفاقات رخ داده در کنگره آمریکا تصریح کرد: بروز چنین مسائلی سقوط دموکراسی بود که آمریکا از آن دم می‌زد و باعث شد حیثیت نداشته آنان بیشتر از بین رود.

خوش اقبال ادامه داد: همه این تصور را داشتند که تحریم‌ها و فشارهای ترامپ باعث نابودی ایران اسلامی خواهد شد اما اکنون ترامپ رفته است و جمهوری اسلامی ایران سرپاست.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان کرمانشاه با بیان اینکه انقلاب اسلامی به راحتی بدست نیامده و ما اکنون باید خدمتگزار مردم باشیم گفت: خبرگزاری فارس با دارا بودن یک مجموعه انقلابی و پشتکار بالا یک رسانه پیشتاز در گفتمان سازی است که با هوشیاری کامل در جهت آگاهی بخشی حرکت می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه در شرایط سخت کرونا تمامی رسانه‌ها همراه خوبی بوده‌اند، بر نقش مهم رسانه در برجسته کردن مشکلات در جهت رفع آنان تاکید کرد و بیان داشت: تولید خبر درست دغدغه رسانه هاست، متأسفانه در این فضای رسانه عده‌ای بروز کردند که شناسنامه دار نیستند، لذا رسانه‌های رسمی و شناسنامه دار باید بیشتر تلاش کنند و نقش برجسته‌تری داشته باشند و ما نیز مؤظف به حمایت از رسانه‌های رسمی هستیم و باید بین آنان و رسانه‌های بی شناسنامه تفاوت قائل شویم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آمار بیماران سرپایی کرونا در کرمانشاه افزایش یافتهاست

معاون سیاسی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه نقد منصفانه و کارشناسانه را باید شنید، گفت: کرمانشاه در ۴١ سال گذشته باوجود مذاهب و گویش‌های مختلف، همواره نماد وحدت و همدلی بوده است که رسانه در برجسته سازی این نماد نقش مؤثری داشته است.

خوش اقبال با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در وصف استان که فرمودند کرمانشاه سینه ستبر و چهره زیبای ایران اسلامی است ادامه داد: ما باید قدر این فرهنگ را بدانیم و در برجسته کردن آن بیشتر تلاش کنیم.

وی تاکید کرد: افراد زیادی برای این استان زحمت کشیده و منشاء خیر بوده‌اند لذا اکنون از ظرفیت آنان درجهت توسعه باید استفاده کرد.

معاون استاندار کرمانشاه با بیان اینکه رسانه‌ها باید منافع استان را مد نظر قرار دهند خاطرنشان کرد: در این استان محرومیت‌های خاصی وجود دارد که بخشی مربوط به قبل از انقلاب، برخی مربوط به زمان جنگ و بخشی نیز بدلیل مشکلات دیگر که اکنون انتظار می‌رود رسانه‌ها درجهت توسعه و منافع استان مطالبه‌گر باشند.

وی در ادامه، مطالبه آگاهانه و دلسوزانه را عامل رشد و توسعه دانست و خواستار استفاده درست از فرصت کنونی درجهت خدمت به مردم شد.

این مسؤل با اشاره به شرایط سخت اقتصادی حاکم بر کشور، عامل ایجاد مشکلات اقتصادی را تحریم و دشمنی دشمنان انقلاب اسلامی درجهت خسته و ناامید کردن مردم ایران دانست و تأکید کرد: در ٣٢ ماه گذشته شاهد افزایش تحریم‌ها بودیم و حتی دیدیم کسانی که دم از دموکراسی می‌زنند، تحریم‌های بهداشتی و درمانی را نیز به مردم ایران تحمیل کردند، مبادی تجاری را تروریست‌ها بستند و قصد داشتند نظام را طی چند ماه زمین گیر کنند اما با تدابیر رهبر معظم انقلاب و رهنمودهای ایشان، علیرغم همه مشکلات مردم همراهی کردند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ممنوعیت کشت برنج در همه‌ی شهرستان‌های کرمانشاه

 

خوش اقبال با اشاره به سخنان امام راحل (ره) مبنی بر اینکه مردم همه کاره نظام هستند، گفت: کرونا مشکلات اقتصادی مردم را بدتر کرده است، اما ان شاء‌الله با همدلی، همراهی و تدابیر رهبری معظم از آن عبور خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه قدرت امنیتی و نظامی نیروهای مسلح باعث شده که جزو قدرت‌های منطقه باشیم گفت: امروزه می‌بینیم که نیروهای مسلح ما توان انجام کارهای را دارند که قدرت‌های بزرگ دنیا ندارند که این باعث افتخار برای کشور است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه در ادامه مردم را سرمایه اصلی نظام دانست که باید آنان را در تمامی امور مورد اولویت و امین قرار داد و از مسؤلان استانی خواست با اخلاق مداری از مردم قدرشناسی کنند.

حسین خوش اقبال، هدف دشمنان را بدبین کردن مردم نسبت به نظام دانست و با بیان اینکه از هرگونه سیاه نمایی باید جلوگیری کرد اظهار داشت: باوجود مشکلات اقتصادی، نبود اعتبارات، تحریم‌ها و کاهش صادرات، اما هفته‌ای نیست که پروژه‌ای در سطح کشور و استان افتتاح نشود، مجموعه مدیران استان کرمانشاه در حال تلاش هستند که کاهش آمار بیکاری یکی از کارهای خوبی است که در استان صورت گرفته است.

این مسؤل با بیان اینکه هرچه بیشتر به انتخابات نزدیک می‌شویم تلاش دشمنان نیز برای ناامید کردن مردم بیشتر می‌شود، انتخابات را بازگشت امید به مردم دانست و تاکید کرد: هرجا ضعف و مشکلی وجود دارد باید منصفانه بیان شود و مسؤلین نیز باید نقد پذیر باشند.

 

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه، حضور گسترده مردم در انتخابات را یک اصل مهم دانست و گفت: در طول ۴١ سال گذشته ثابت کرده‌ایم که حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی باعث مأیوس شدن دشمنان انقلاب اسلامی گردیده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تمام ظرفیت‌ها باید در راستای رونق تولید به کار گرفتهشود

توجه رسانه‌ها به انتخابات و افزایش مشارکت مردم، موضوع دیگری بود که ازسوی رئیس شورای اطلاع رسانی استان کرمانشاه به آن اشاره شد، چراکه به گفته خوش اقبال، اضافه شدن هر رأی تیری است به قلب دشمنان ایران اسلامی!

وی در ادامه، فراهم کردن مقدمات انتخابات جهت حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رأی را وظیفه دولت دانست و خاطرنشان کرد: ما هیچ گونه وظیفه‌ای در قبال رأی آوری فرد یا جناحی نداریم بلکه انتخاب آن با مردم است.

معاون استاندار کرمانشاه، فراهم کردن زمینه حضور تمامی جریان های سیاسی در انتخابات را وظیفه همه مسؤلین دانست و با بیان اینکه کاهش مشارکت مردم در انتخابات اخیر زنگ هشداری است برای دلسوزان نظام، خواستار تلاش بیشتر همه مسولان درجهت افزایش مشارکت مردم در انتخابات ١۴٠٠ شد.

خوش اقبال با بیان اینکه مشارکت کم مردم در انتخابات مجلس یازدهم‌ را باید آسیب شناسی کرد، رعایت بر اصل بی طرفی را یکی از وظایف مسؤلین دانست، چراکه از نظر وی، امانت‌داری از رأی مردم باعث افزایش اعتماد آنان خواهد شد.

تبعیت از رأی مردم و احترام به قانون، موضوع دیگری بود که توسط رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه به آن اشاره شد.

وی در ادامه، سیاه نمایی را به ضرر تمامی جریان‌های سیاسی کشور دانست و ایجاد وفاق و همدلی را یکی از وظایف مهم رسانه‌ها اعلام و تأکید کرد: همه ما در یک کشتی هستیم لذا باید با اجماع بر آرمان‌های امام، انقلاب، شهدا و برجسته کردن اقدامات نظام باعث افزایش امید به مردم شویم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه، حضور گسترده تمامی آحاد جامعه در زلزله سرپل ذهاب را نتیجه وفاق ملی دانست و گفت: توسعه کشور باید برای همه یک اصل و دغدغه باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آخرین قیمت خودرو در بازار / ۲۰۸ به ۹۰۵ میلیون تومان رسید

خوش اقبال در ادامه به انتخابات شورای اسلامی شهر نیز اشاره کرد و گفت: آنچه که کاندیداهای محترم شورای اسلامی شهر باید مورد توجه قرار دهند، رعایت قانون است.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه، صداقت در گفتار و عمل را یکی از اصلی ترین مواردی اعلام کرد که کاندیدهای شورای شهر در سراسر استان باید به آن توجه کنند.

وی به تمامی کاندیدهای شورای اسلامی شهر تذکر داد: تمامی رفتارهای آنان چه در فضای حقیقی و چه در فضای رسانه‌ای رصد می‌شود و درصورت هرگونه تخلف، بی اغماض با آنان برخورد خواهد شد.

برخورد جدی با خرید و فروش رأی، تذکر دیگری بود که توسط خوش اقبال در نشست با خبرنگاران خبرگزاری فارس به کاندیدهای شورای شهر داده شد.

معاون استاندار کرمانشاه درخصوص مسائل و مشکلات فرهنگی و اجتماعی حاکم استان گفت: منکر آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی نیستیم و باید با برنامه ریزی دقیق در جهت رفع آنان حرکت کنیم.

خوش اقبال در پایان تاکید کرد: نهادهای مختلفی در بحث مسائل فرهنگی و اجتماعی نقش دارند که ما باید با همراهی آنان و یکی شدن، در جهت رفع مشکلات قدم برداریم.

انتهای پیام/ح