به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، فرزین معتمدی امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص وظایف هلال احمر، اظهار داشت: هلال احمر طیف وسیعی از امداد و نجات را در کل کشور برعهده دارد، دامنه فعالیت‌ها به زمان بحران و غیربحران بر می‌گردد. وی در راستای اشاره به وظایف جمعیت هلال احمر به بحث پایگاه‌های […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، فرزین معتمدی امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص وظایف هلال احمر، اظهار داشت: هلال احمر طیف وسیعی از امداد و نجات را در کل کشور برعهده دارد، دامنه فعالیت‌ها به زمان بحران و غیربحران بر می‌گردد.

وی در راستای اشاره به وظایف جمعیت هلال احمر به بحث پایگاه‌های امداد و نجات، مراکز توانبخشی جمعیت هلال احمر، خانه‌های هلال و بحث آموزش امداد و نجات اشاره و بیان کرد: جمعیت هلال احمر در پیشگیری از بیماری کرونا اقدامات خوبی داشته است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه تصریح کرد: الان در طرح حاج قاسم سلیمانی با محوریت محله محور در راستای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا ۲۳۸ نفر از داوطلبان در تیم‌های نظارتی به صورت مشارکتی همراه با دانشگاه علوم پزشکی و سپاه همکاری دارند.

وی به وجود ۱۶ پایگاه امداد و نجات ثابت و پنج پایگاه موقت در استان اشاره کرد و افزود: در زمان بروز حوادث و تماس با ۱۱۲، عوامل امداد و نجات در مدت زمان بین ۹ تا ۱۲ دقیقه در محل حادثه حضور می‌یابند.

معتمدی کل حوادث استان از ابتدای فروردین‌ماه تا پایان دی‌ماه در استان را ۵۷۸ مورد اعلام کرد و گفت: در این تعداد حوادث به ۳ هزار و ۲۶۲ نفر حادثه‌دیده امدادرسانی شده که از این تعداد ۳۹۴ مورد حوادث جاده‌ای بوده است که تعداد یک‌هزار و ۲۱۴ نفر دچار حادثه شده‌اند و توسط امداگر جمعیت هلال احمر خدمت‌رسانی شده‌اند.

وی حوادث کوهستان در این مدت را ۱۱۴ مورد عنوان کرد و افزود: ۲۰۹ نفر حادثه دیده در این حوادث به مراکز درمانی ارجاع شده و حوادث شهری هم ۲۷ مورد بوده که ۹۹ نفر حادثه دیده ارجاع شده‌اند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
دستگیری ۸ نفر از عاملان نزاع دسته جمعی در جوانرود

به گفته معتمدی، آبگرفتگی ناشی از باران‌هایی این مدت ۱۵ مورد بوده که یک‌هزار و ۷۳۸ نفر متاثر این قضیه بوده‌اند.

وی کل غرق شدگی‌ها این مدت را هشت نفر اعلام کرد که هفت نفر از آن منجر به فوت شده بود و در ادامه، گفت: در برف و کولاک اخیر، ۷۸ مورد امدادرسانی به خودروهای گرفتار در برف در شهرستان‌های پاوه، روانسر، سنقر، سرپل‌ذهاب و دالاهو داشتیم.

معتمدی تصریح کرد: در زمینه امداد هوایی، از ابتدای سال جاری پنج سورتی پرواز داشتیم که در قالب آن انتقال چهار نفر حادثه دیده را در کمترین زمان ممکن داشتیم.

وی در پایان، مجموعه کل تیم‌های اعزامی را ۶۶۶ تیم عنوان کرد و گفت: تعداد نیروهای عملیاتی در این مدت ۲ هزار و ۵۴۴ نفر بوده است.

انتهای پیام/پ