نخستین مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد استان کرمانشاه
افتتاح می‌شود
نخستین مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد استان کرمانشاه افتتاح می‌شود
  • فرنیوز 1
  • 4 بهمن 1399
  • ۰

فرحناز محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: اولین مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد در استان کرمانشاه همزمان با سراسر کشور در نیمه اول بهمن ماه امسال افتتاح می‌شود.

وی عنوان کرد: یکی از راهکارهای مؤثر در پیشگیری از اعتیاد آموزش‌های صحیح و اصولی و همچنین آگاه‌سازی از عوارض ناشی از مصرف مواد اعتیادآور است که این آموزش‌ها برای کودکان و نوجوانان باید به صورت غیر مستقیم و بیشتر از طریق بازی و آموزش مهارت‌های زندگی باشد.

محمدی عنوان کرد: امروزه فرصت آموزش در بستر فضای مجازی بیش از گذشته فراهم شده است و ما سعی داریم در شرایط فعلی به این سمت پیش رفته و از این ظرفیت بهره بیشتری ببریم.

‌وی از راه‌اندازی کارزار رسانه ای پیشگیری از اعتیاد کودک و نوجوان در استان خبر داد و افزود: در این کارزار رسانه‌ای بیشتر به آگاه‌سازی والدین و نحوه ارتباط والدین و برخورد با کودکان پرداخته خواهد شد.

محمدی با اشاره به راه‌اندازی کارزار رسانه‌ای پیشگیری از اعتیاد در محیط کار در استان همزمان با ۱۴ استان کشور گفت: از جمله اهداف راه‌اندازی این کارزار آگاه‌سازی، اطلاع رسانی در زمینه کاهش استرس‌های شغلی و اصلاح باورهای غلط مصرف مواد و توسعه فرهنگ پیشگیری اولیه از مصرف مواد اعتیاد آور در محیط کار است.

وی عنوان کرد: طی سال‌های گذشته اعتبارات معاونت پیشگیری در زمینه پیشگیری و درمان اعتیاد افزایش پیدا کرده است و امسال نیز کرونا فرصتی را ایجاد کرد که بتوان از طریق فضای مجازی کارزار رسانه‌ای را افتتاح کنیم و ۲۴ دستگاه اجرایی و بخش‌های زیر مجموعه آن‌ها این کارزار را از تاریخ ۶ تا ۲۵ دی ماه به مدت ۲۰ روز برگزار کردند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
نحوه رعایت پروتکل‌ها در حوزه‌های امتحانی اعلام شد

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه بر آمادگی کامل مسئولان و مدیران مراکز به ویژه در نقاط سردسیر برای کمک به افراد دارای سرپرست غیرمؤثر و بی‌سرپناه که در معرض آسیب و سرمازدگی هستند تأکید کرد.

انتهای پیام/۸۳۲/ی


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط