ایسنا/کرمانشاه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه از تحقق ۱۰۰ درصدی سند اشتغال استان طی امسال با ایجاد ۴۷ هزار شغل خبر داد. حسن عزیزی در نشست شورای برنامه ریزی استان که امروز( چهارم بهمن) برگزار شد، به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت سند اشتغال استان در سال ۱۳۹۹ پرداخت و اظهارکرد: طبق هدفگذاری […]

ایسنا/کرمانشاه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه از تحقق ۱۰۰ درصدی سند اشتغال استان طی امسال با ایجاد ۴۷ هزار شغل خبر داد.

حسن عزیزی در نشست شورای برنامه ریزی استان که امروز( چهارم بهمن) برگزار شد، به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت سند اشتغال استان در سال ۱۳۹۹ پرداخت و اظهارکرد: طبق هدفگذاری که انجام داده بودیم، تا پایان امسال باید ۲.۵ درصد نرخ بیکاری استان کاهش یابد و به ۱۳.۲ درصد برسد.

وی تصریح کرد: برای تحقق این هدف، باید جمعا ۱۷ هزار شغل خالص و ۴۷ هزار و ۳۰۰ شغل ناخالص را در استان ایجاد کنیم که خوشبختانه طبق آمار سامانه رصد ۱۰۰ درصد تعهد اشتغال استان محقق شده و تاکنون ۴۷ هزار و ۳۰۶ شغل در استان ایجاد شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه افزود: در بین شهرستان های استان جوانرود با ۱۴۱ درصد و در بین دستگاه های ا جرایی هم دانشگاه علوم پزشکی با ۲۴۶ درصد در تحقق سند اشتغال پیشتاز بوده اند.  

وی گفت: جهت اجرایی شدن سند اشتغال در استان طی سالهای ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ حدود ۲۹۵۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده بود که از این رقم ۱۷۵۰  میلیارد تومان تخصیص پیدا کرده است.

عزیزی در ادامه گزارشی هم از آخرین وضعیت نرخ بیکاری استان ارائه داد و بااشاره به خروج کرمانشاه از رتبه های اول بیکاری کشور، اظهارکرد: پاییز امسال کرمانشاه در جایگاه هفتم استان های بیکار قرار گرفت که طی ۱۰ سال گذشته دستاوردی بی سابقه بوده است.

وی تاکید کرد: کاهش ۳.۹ درصدی نرخ بیکاری کرمانشاه طی امسال نسبت به پاییز سال گذشته درحالی است که برخی از استان ها در این مدت نه تنها کاهش نرخ بیکاری نداشته اند، بلکه با روند افزایشی آمار بیکاران هم مواجه شده اند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
واکسیناسیون پزشکان قم علیه کرونا

انتهای پیام