ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه گفت: اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، نوروز سختی درپیش خواهیم داشت.   هوشنگ بازوند در نشست شورای برنامه ریزی استان که ظهر امروز(چهارم بهمن) برگزارشد، بااشاره به افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان، اظهارکرد: متاسفانه در گزارشی که امروز در ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا ارائه شد، […]

ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه گفت: اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، نوروز سختی درپیش خواهیم داشت.

  هوشنگ بازوند در نشست شورای برنامه ریزی استان که ظهر امروز(چهارم بهمن) برگزارشد، بااشاره به افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان، اظهارکرد: متاسفانه در گزارشی که امروز در ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا ارائه شد، کرمانشاه جزو چند استانی است که از نظر شیوع بیماری کرونا وضعیت خوبی ندارد.

وی تصریح کرد: در هفته های گذشته بصورت مستمر از مردم خواسته‌ایم که پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، چراکه این احتمال وجود دارد که گرفتار پیک چهارم شیوع بیماری شویم و محدودیت ها و ممنوعیت های کرونایی را دوباره وضع کنیم که این مسائل باعث ایجاد فشارهایی روی زندگی اقشار مختلف می شود، اما متاسفانه  مردم خیلی به رعایت پروتکل ها توجهی نداشته‌اند.  

استاندار کرمانشاه افزود: طی هفته گذشته میانگین بستری‌های کرونایی حدود ۱۳۰ نفر بود که این آمار امروز به ۱۷۰ نفر افزایش پیدا کرده و شاید در هفته آینده به ۲۰۰ نفر هم برسد.

وی گفت: با این روند احتمالا اواخر بهمن و یا اوایل اسفند گرفتار پیک چهارم کرونا خواهیم شد.

بازوند تاکید کرد: اگر دوباره دچار پیک بیماری کرونا شویم، علاوه بر مشکلاتی که در بحث به مخاطره افتادن سلامت مردم خواهیم داشت، از نظر اقتصادی هم گرفتاری هایی برای خود مردم ایجاد می شود. همچنین کار دستگاه های اجرایی هم مختل می شود، چراکه مجبورند با ۳۰ تا ۵۰ درصد از ظرفیت خود کار کنند.

وی افزود: مردم اگر می خواهند عید خوبی داشته باشند، باید پروتکل های بهداشتی را بخوبی رعایت کنند، درغیر اینصورت نوروز سختی را در پیش خواهیم داشت.  

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
زاخارووا: تلاش روی تمدید معاهده "استارت نو" بین مسکو و واشنگتن آغاز شده است

استاندار کرمانشاه در ادامه با تاکید براینکه مدیران دستگاه های اجرایی باید بصورت جدی موضوع کرونا را مورد توجه قرار دهند، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی مراقب باشند که پروتکل های بهداشتی در محیط کاری آنها به‌خوبی رعایت شود.

تعدادی از پروژه‌های استان توسط رئیس جمهور افتتاح می‌شود

وی در ادامه بااشاره به نزدیک شدن به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهارکرد: بهمن، ماه پیروزی انقلاب اسلامی و ماه پیروزی خون بر شمشیر است و امسال هم در همین ماه ترامپ که بزرگترین  دشمن انقلاب بود، شکست خورد و از قدرت ساقط شد.

بازوند تاکید کرد: این کار خدا بود که ترامپ را به عنوان دشمن شماره یک انقلاب اسلامی در ماه بهمن که ماه پیروزی ما است، شکست دهد.

وی تصریح کرد: باتوجه به در پیش بودن ایام دهه فجر ضروری است مدیران برای افتتاح پروژه هایی که دارند، برنامه ریزی های لازم را داشته باشند.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: تعدادی از پروژه هایی که دراستان داریم، قرار است توسط رئیس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح شود و برای سایر پروژه ها هم مسئولین دستگاه های اجرایی از  مسئولین وزارتخانه های خود دعوت کنند تا برای افتتاحشان حضور داشته باشند.

۱۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان اجرایی می‌شود

وی در ادامه به آخرین وضعیت چهار پروژه صنعتی بزرگ حوزه نفت و گاز در استان هم اشاره ای کرد و گفت: سهامداران پروژه پالایشگاه آناهیتا مشخص شده‌اند که براین اساس ۶۷ درصد سهام آن به قرارگاه خاتم الانبیاء و مابقی سهام هم به شرکت پالایش و پخش واگذار شده و درحال تجهیز کارگاه برای شروع عملیات اجرایی این پروژه بزرگ هستند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
حادثه در فرودگاه مهرآباد + جزییات

بازوند افزود: همچنین پروژه پتروشیمی اسلام آباغرب هم با سرمایه گذاری بالای دولت تعیین تکلیف شده و اخیرا شورای اقتصاد آن را مصوب کرده و بزودی به استان ابلاغ خواهد شد تا قرارداد اصلی تنظیم شود.

وی در ادامه بااشاره به شناسایی یک میدان گازی در محدوده شهرستان های گیلانغرب و سرپلذهاب، افزود: با مساعدت وزیر نفت قرار است دو پروژه شامل یک پالایشگاه و یک پتروشیمی با سرمایه گذاری دو میلیارد دلار در این حوزه انجام گیرد و براین اساس در استان هم ستاد راهبردی را برای این پروژه ها تشکیل داده ایم تا موانع پیش روی اجرای آنها را به سرعت برداریم.

به گفته استاندار کرمانشاه حجم سرمایه گذاری این چهارپروژه در استان حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

۱۷۳ میلیارد تومان اعتبار جذب نشده در خزانه داریم  

وی در ادامه با انتقاد از کم کاری برخی مدیران در جذب اعتبارات دولتی، گفت: حدود ۱۷۳ میلیارد تومان اعتبار در خزانه داریم که هنوز جذب نشده است.

بازوند تاکید کرد: وجود این اعتبار در خزانه درحالی است که برخی از مدیران می گویند برای اجرای پروژه هایشان پول ندارند. این نشان می دهد که موانعی وجود دارد که باید بررسی شود.

۱۲۰ پروژه اقتصادی استان تا پایان سال باید تکمیل شوند

استاندار کرمانشاه در بخش پایانی سخنان خود بااشاره به وجود ۱۲۰ پروژه حوزه اقتصادی در استان، اعلام کرد: پیشرفت فیزیکی این پروژه ها حدود ۸۰ درصد است که طبق جمع بندی هایی که انجام داده ایم باید تا پایان سال به اتمام برسند که نیاز به تلاش مضاعف و مدیریت جهادی دارد، چراکه می توانند تحولی در حوزه اقتصادی استان ایجاد کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فکری: بازی سخت و سنگینی بود/بهترین تاکتیک را مقابل سپاهان انجام دادیم

انتهای پیام