ایسنا/کرمانشاه مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه از ارائه چهار میلیون و ۱۵۰ هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در دو بخش دولتی و خصوصی در استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد. یاور محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به سهمیه شش میلیون و ۷۰۰ هزار نفر ساعتی ارائه آموزش های مهارتی […]

ایسنا/کرمانشاه مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه از ارائه چهار میلیون و ۱۵۰ هزار نفر ساعت آموزش مهارتی در دو بخش دولتی و خصوصی در استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

یاور محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به سهمیه شش میلیون و ۷۰۰ هزار نفر ساعتی ارائه آموزش های مهارتی  در دو بخش دولتی و خصوصی در استان برای امسال، اظهار کرد: تاکنون آموزش‌های مهارتی ‌به میزان چهار میلیون و ۱۵۰ هزار نفر ساعت به متقاضیان ارایه شده است.

محمدی ادامه داد: امسال سهمیه ۳.۲ میلیون نفر ساعت آموزش های مهارتی برای بخش دولتی در استان در نظر گرفته شده که تاکنون ۲.۳ میلیون نفر ساعت آموزش به متقاضیان ارائه شده است.

محمدی با بیان اینکه در استان کرمانشاه ۲۲ مرکز دولتی آموزش های فنی و حرفه ای را به متقاضیان ارائه می دهند، افزود: بیشترین متقاضیان مراکز دولتی به ترتیب خواستار آموزش در بخشهای صنعت، خدمات و کشاورزی هستند.

 مدیرکل فنی و حرفه ای کرمانشاه در ادامه سهمیه آموزشگاه‌های آزاد برای ارائه آموزش های مهارتی در سال جاری را ۳.۵ میلیون نفر ساعت اعلام کرد و افزود: تاکنون آموزش های آزاد مهارتی به  میزان یک میلیون و ۸۵۰ هزار  نفر ساعت آموزش ارائه ‌داده اند که دلیل اصلی پایین بودن میزان آموزش‌های مهارتی در این حوزه تعطیلی چند ماهه آموزشگاه‌های آزاد برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا بوده است.

محمدی تعداد آموزشگاه های آزاد فعال استان را ۲۰۰ آموزشگاه اعلام  کرد و افزود: بیشترین متقاضیان آموزشگاه های آزاد در حوزه خدمات هستند.

 وی در ادامه با اشاره به آمار بالای بیکاری در استان کرمانشاه، گفت: آمارها حاکی از این است که افرادی که آموزش‌های مهارتی را ببینند، شانس بیشتری برای دسترسی به شغل دارند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کلوپ با مثلث MSF به دنبال کامبک تاریخی

انتهای پیام