آخرین اخبار

افزایش آمار بستری های کرونایی در کرمانشاه نگران کننده است

بهمن ۵, ۱۳۹۹

به گزارش خبرگزاری مهر، هوشنگ بازوند در نشست ستاد ملی کرونا با اشاره به روند افزایشی تعداد بستری‌ها در استان کرمانشاه اظهار کرد: متأسفانه آمار بستری‌ها از ۱۳۰ نفر به ۱۷۰ نفر رسیده است و اگر توصیه‌های بهداشتی رعایت نشود خسارات زیادی ایجاد می‌شود و علاوه بر جان مردم، متأسفانه مشکلات معیشتی هم ایجاد می‌شود.

وی افزود: در هفته‌های گذشته بارها هشدار دادیم و از مردم خواهش کردیم و تقاضا داشتیم که توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند زیرا عملاً سیر نزولی متوقف شده و تعداد مبتلایان و بستری‌ها رو به افزایش است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه گزارش‌های ستاد ملی کرونا احتمال ابتلای کودکان و نوجوانان را در برخی استان‌ها پیش بینی کرده است، تصریح کرد: این روند جدید در رده‌های سنی پایین علائم داشته و بیمار بستری می‌شود و ساده انگاری شرایط علاوه بر ورود به پیک چهارم سبب افزایش مرگ و میرها مانند کشورهای اروپایی خواهد شد.

بازوند در ادامه بر لزوم مشارکت بیشتر و همدلی و همراهی گسترده‌تر برای مبارزه با کرونا تأکید کرد و گفت: راه حل اصلی مبارزه با بیماری کرونا در تغییر رفتار مردم و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است و اگر رعایت نشود مطمئن باشید کلیه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کرونایی شامل ترددها و تعطیلی مشاغل را اجرا خواهیم کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
فیلم/ تندباد در کمین ساعات آخر هفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×