استاندار کرمانشاه: افزایش تعداد بستری‌های کرونا در استان طی هفته گذشته بسیار نگران کننده است و احتمال دارد وارد پیک چهارم بیماری شویم. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، هوشنگ بازوند در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا که امروز (۴ بهمن ماه) به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهور برگزار شد به […]

استاندار کرمانشاه: افزایش تعداد بستری‌های کرونا در استان طی هفته گذشته بسیار نگران کننده است و احتمال دارد وارد پیک چهارم بیماری شویم.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، هوشنگ بازوند در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا که امروز (۴ بهمن ماه) به صورت ابراز نگرانی استاندار کرمانشاه از افزایش آمار بستری‌های کروناویدئو کنفرانس با حضور رییس جمهور برگزار شد به روند افزایشی تعداد بستری‌های استان اشاره کرد و گفت: متأسفانه در یک هفته گذشته آمار بستری‌ها از ۱۳۰ نفر به ۱۷۰ نفر رسیده است و اگر توصیه‌های بهداشتی رعایت نشود علاوه بر به خطر افتادن جان مردم، با اعمال محدودیت‌های جدید مشکلات معیشتی هم ایجاد خواهد شد.

وی افزود: در هفته‌های گذشته بار‌ها هشدار دادیم و از مردم خواهش کردیم که توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند چرا که هم اکنون سیر نزولی متوقف شده و تعداد مبتلایان و بستری‌ها رو به افزایش است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه گزارش‌های ستاد ملی کرونا احتمال ابتلای کودکان و نوجوانان را در برخی استان‌ها پیش بینی کرده است، خاطرنشان کرد: این روند جدید در رده‌های سنی پایین علایم داشته و بیمار بستری می‌شود و ساده انگاری شرایط علاوه بر ورود به پیک چهارم سبب افزایش مرگ و میر‌ها مانند کشور‌های اروپایی می‌شود.

بازوند همچنین بر لزوم مشارکت بیشتر و همدلی و همراهی گسترده‌تر برای مبارزه با کرونا تأکید کرد و گفت: راه حل اصلی مبارزه با بیماری کرونا در تغییر رفتار مردم و رعایت توصیه‌های بهداشتی است و اگر رعایت نشود مطمئناٌ کلیه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های کرونایی شامل تردد‌ها و تعطیلی مشاغل را اجرا خواهیم کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۲۰ میلیون پورت فیبرنوری در کشور ایجاد می‌شود