از ابتدای فصل سرما مصرف گاز در استان کرمانشاه روزانه بیش از یک و نیم میلیون متر مکعب، معادل ۱۵ درصد افزایش داشته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با اعلام این خبرگفت: امسال با شروع فصل سرما روزانه به طور میانگین۱۳ میلیون متر مکعب گاز در […]

از ابتدای فصل سرما مصرف گاز در استان کرمانشاه روزانه بیش از یک و نیم میلیون متر مکعب، معادل ۱۵ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با اعلام این خبرگفت: امسال با شروع فصل سرما افزایش ۱۵ درصدی مصرف گاز در استان کرمانشاهروزانه به طور میانگین۱۳ میلیون متر مکعب گاز در استان مصرف می شود.

سیروس شهبازی با بیان اینکه تامین گاز بخش خانگی در اولویت شرکت گاز قرار دارد، افزود: در حال حاضر ۶۱۴ هزار مشترک خانگی در استان کرمانشاه به شبکه گاز رسانی متصل هستند.

وی اظهار داشت: با توجه به مصرف بالای گاز مخصوصا در بخش خانگی و عدم رعایت مصرف بهینه، با دستورالعمل شرکت ملی گاز در خصوص مصرف نیروگاه‌ها محدودیت اعمال شده است به طوری که فشار گاز مصرفی نیروگاه‌های زاگرس و بیستون که روزانه بیش از یک میلیون مترمکعب مصرف گاز دارند، کم شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان همچنین به وجود ۲ هزار و ۴۲۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ در استان اشاره کرد و گفت: با وجود محدودیت‌هایی که داشته ایم تا کنون گاز هیچ کدام از واحد‌های صنعتی کوچک در استان قطع نشده است.

شهبازی با اشاره به اینکه برای تامین سوخت وسایل نقلیه گاز سوز در استان نیز هیچ مشکلی نداریم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۴ جایگاه سوخت سی ان جی در استان کرمانشاه فعال است که مصرف روزانه گاز آن‌ها ۸۰۰ هزار متر مکعب است.

 

بیشتر بخوانید: 

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۱۸ شرکت در کرمانشاه خدمات پرستاری در منزل ارائهمی‌دهند