شیخ دیاباته در جدال مقابل تراکتور دوباره برای استقلال متولد شد و گل‌های فوق‌العاده حساسی به ثمر رساند تا نقش پررنگی در پیروزی خارج از خانه آبی‌پوشان پایتخت ایفا کرده باشد. این درخشش ، درست در بحبوحه شایعات خروج او از استقلال رخ داد. عملکرد درخشان دیاباته موجب امیدواری محمود فکری و دستیاران او برای […]

شیخ دیاباته در جدال مقابل تراکتور دوباره برای استقلال متولد شد و گل‌های فوق‌العاده حساسی به ثمر رساند تا نقش پررنگی در پیروزی خارج از خانه آبی‌پوشان پایتخت ایفا کرده باشد. این درخشش ، درست در بحبوحه شایعات خروج او از استقلال رخ داد.

عملکرد درخشان دیاباته موجب امیدواری محمود فکری و دستیاران او برای بازگشت آقای گل فصل گذشته رقابت‌های لیگ برتر به روزهای اوج شده است به طوری که سرمربی استقلال ادعا کرد شیخ می‌تواند در این فصل حتی بیشتر از فصل گذشته گل بزند. البته به موازات همین مسئله، شایعاتی پیرامون ارائه پیشنهاد توسط یک تیم ایتالیایی به مهاجم استقلال مطرح شده ولی مقامات باشگاه قاطعانه تأکید می‌کنند تصمیمی برای فروش دیاباته ندارند.

به سنگ خوردن تیر

برخی رسانه‌های ایتالیایی مدعی شده‌اند باشگاه بنوونتو که شیخ در سالیان گذشته برای مقطعی عضو این تیم بوده است، برای جذب مجدد این بازیکن ابراز تمایل کرده و احتمال دارد به زودی مذاکرات رسمی آغاز شود ولی از قرار معلوم مقامات باشگاه استقلال نمی‌خواهند مهاجم دوباره اوج‌گرفته خود را واگذار کنند. استقلالی‌ها مدعی‌اند به دو دلیل ایتالیایی شدن دیاباته به احتمال زیاد محقق نخواهد شد. دلیل اول این است که کادر فنی به عملکرد این بازیکن اعتقاد دارد و قطعاً علاوه بر رقابت‌های لیگ برتر و جام حذفی، دیاباته در لیگ قهرمانان آسیا نیز به معنای واقعی کلمه می‌تواند کمک حال استقلال ‌شود. از طرف دیگر، آبی‌ها مدعی‌اند باشگاه بنوونتو در واقع از الان شیخ را زیر نظر گرفته و او را در سبد خرید فصل آینده خود قرار داده است بنابراین تا خردادماه هزاران اتفاق دیگر می‌تواند رخ دهد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ممنوعیت تردد خودرو‌های شخصی در باغ فردوس

ماندن تا پایان فصل

شیخ دیاباته دیگر مشکلی با محمود فکری ندارد و روابط آنها بسیار خوب شده است. این بازیکن از نظر فنی هم در شرایط مطلوبی قرار گرفته و طبیعی است در چنین شرایطی هیچ مربی‌ای حاضر نمی‌شود یک بازیکن کاملاً آماده و مهیا را از دست بدهد. مربیان و مدیران استقلال اتفاق نظر دارند تحت هیچ شرایطی نباید در نیم‌فصل حتی اگر پیشنهاد خوبی هم آمد، با جدایی دیاباته موافقت کرد و این بازیکن حداقل باید تا پایان فصل جاری همچنان با پیراهن آبی در میادین ظاهر شود. البته شاید اتفاقاتی بیفتد که در دقیقه ۹۰ وضعیت را به گونه‌ای دیگر ترسیم بکند. استقلالی ها در جواب پیشنهاد باشگاه ایتالیایی به هیچ وجه حاضر به از دست دادن دیاباته نیستند و اعلام کرده اند شیخ تا پایان فصل در کنار آبی پوشان خواهد ماند.

رقم وسوسه‌انگیز

ناگفته پیداست هر بازیکن خارجی که به فوتبال ایران می‌آید، صرفاً انگیزه مالی دارد و اگر پیشنهاد بهتری به او برسد قطعاً جدا می‌شود. این اتفاق تاکنون بارها در فوتبال ما رخ داده و تحت هیچ شرایطی نباید تصور کنیم مهره‌های خارجی به تیم‌های ایرانی تعصب دارند. البته آنها کاملاً حرفه‌ای هستند و تا زمانی که بازیکن یک تیم باشند، معمولاً کم‌فروشی نمی‌کنند ولی قطعاً اگر پیشنهاد بهتری برایشان برسد، منافع خود را در اولویت می‌گذارند. در چنین وضعیتی اگر برای شیخ در مهلت نقل و انتقالات زمستانی پیشنهاد خوبی برسد که استقلال نیز از بابت آن منفعت دلاری ببرد، شاید شرایط متفاوت شود چون با توجه به قیمت ارز، رقم حاصل از فروش یک بازیکن به تیم‌های خارجی می‌تواند قسمتی از مشکلات مالی استقلال را حل کند. البته این مسئله در حال حاضر به نوعی یک گمانه‌زنی محسوب می‌شود و هنوز اتفاقی پیرامون آن رخ نداده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
جلوگیری از انفجار تانکر ۳۰ هزار لیتری بنزین با تلاشآتشنشانان کرمانشاه