به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، فرامرز رحمتی زاده رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری گفت : فضای سبز به مانند هر محیط زنده نیاز به مراقبت و اقداماتی دارد تا رشد و دوام آن را ضامن باشد؛ به عبارتی دیگر ادامه حیات محیط زیست در وهله اول بسته […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، فرامرز رحمتی زاده رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری گفت : فضای سبز به مانند هر محیط زنده نیاز به مراقبت و اقداماتی دارد تا رشد و دوام آن را ضامن باشد؛ به عبارتی دیگر ادامه حیات محیط زیست در وهله اول بسته به فضای سبز است و همین امر، لزوم توجه ویژه به بحث حفاظت، نگهداری و توسعه فضای سبز را مضاعف می‌کند. چرا که نه تنها انسان، بلکه زندگی تمامی موجودات بسته به وجود گیاهان است.

او گفت : از جمله اقداماتی که می‌تواند در این خصوص موثر افتد، کندوکوب پای درختان و اضافه کردن کود‌های شیمیایی و حیوانی به خاک است. اقدامی که در حوزه فضای سبز توسط عوامل تلاشگر این مجموعه آغاز و در فواصل مناسب و زمان‌های مقتضی که از سوی کارشناسان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و مدیران فضای سبز مناطق هشتگانه تعیین شده، به دفعات انجام می‌گردد.

رحمتی زاده ادامه داد: کندوکوب خاکی در پای درختان است و اضافه کردن کود به این خاک، فواید بسیاری در بر دارد؛ با زیر رو شدن خاک، هوا به خوبی در لا به لای آن جریان پیدا می‌کند و تنفس ریشه بهبود می‌یابد و آب بارندگی یا آبیاری به خوبی جذب می‌شود. کود دامی که در پای درخت ریخته می‌شود، کیفیت فیزیکی خاک را ارتقا می‌بخشد و کود‌های شیمیایی پی اچ خاک را تغییر می‌دهد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری افزود: اجرای این طرح در این زمان از سال به دلیل جذب تدریجی کود‌های فسفاته است؛ یعنی این نوع از کودها، به تدریج تجزیه و جذب می‌شوند و تا فصل رشد و باروری درخت، فرصت مناسبی فراهم است تا درخت به خوبی از این کود‌های فسفاته تغذیه کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
حیف میز، حیفِ وقت / عبدالله مرادی*

او افزود: تمامی این فعالیت‌ها و اقدامات مشابه، به سمت یک هدف حرکت می‌کنند و آن هم افزایش سرانه فضای سبز شهر است و اگر ما به عنوان صاحبان اصلی این خاک، به وظیفه‌ای که بر دوش داریم به درستی عمل کنیم، مسلما شهری سرسبز و پرنشاط را برای آیندگان به یادگار خواهیم گذاشت .

انتهای پیام/د