به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، فرحناز محمدی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت : اولین مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد در استان کرمانشاه همزمان با سراسر کشور در نیمه اول بهمن ماه امسال افتتاح می‌شود. او گفت : یکی از راهکار‌های مؤثر در پیشگیری از اعتیاد آموزش‌های صحیح و اصولی و […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، فرحناز محمدی مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت : اولین مرکز جامع درمان و بازتوانی اعتیاد در استان کرمانشاه همزمان با سراسر کشور در نیمه اول بهمن ماه امسال افتتاح می‌شود.

او گفت : یکی از راهکار‌های مؤثر در پیشگیری از اعتیاد آموزش‌های صحیح و اصولی و همچنین آگاه‌سازی از عوارض ناشی از مصرف مواد اعتیادآور است که این آموزش‌ها برای کودکان و نوجوانان باید به صورت غیر مستقیم و بیشتر از طریق بازی و آموزش مهارت‌های زندگی باشد.

محمدی افزود: امروزه فرصت آموزش در بستر فضای مجازی بیش از گذشته فراهم شده است و ما سعی داریم در شرایط فعلی به این سمت پیش رفته و از این ظرفیت بهره بیشتری ببریم.

او از راه‌اندازی کارزار رسانه‌ای پیشگیری از اعتیاد کودک و نوجوان در استان خبر داد و افزود: در این کارزار رسانه‌ای بیشتر به آگاه‌سازی والدین و نحوه ارتباط والدین و برخورد با کودکان پرداخته خواهد شد.

محمدی با اشاره به راه‌اندازی کارزار رسانه‌ای پیشگیری از اعتیاد در محیط کار در استان همزمان با ۱۴ استان کشور ادامه داد: از جمله اهداف راه‌اندازی این کارزار آگاه‌سازی، اطلاع رسانی در زمینه کاهش استرس‌های شغلی و اصلاح باور‌های غلط مصرف مواد و توسعه فرهنگ پیشگیری اولیه از مصرف مواد اعتیاد آور در محیط کار است.

او گفت: طی سال‌های گذشته اعتبارات معاونت پیشگیری در زمینه پیشگیری و درمان اعتیاد افزایش پیدا کرده است و امسال کرونا فرصتی را ایجاد کرد که بتوان از طریق فضای مجازی کارزار رسانه‌ای را افتتاح کنیم و ۲۴ دستگاه اجرایی و بخش‌های زیر مجموعه آن‌ها این کارزار را از تاریخ ۶ تا ۲۵ دی ماه به مدت ۲۰ روز برگزار کردند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ترافیک در جاده‌های ورودی مشهد سنگین است

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه بر آمادگی کامل مسئولان و مدیران مراکز به ویژه در نقاط سردسیر برای کمک به افراد دارای سرپرست غیرمؤثر و بی‌سرپناه که در معرض آسیب و سرمازدگی هستند تأکید کرد .

انتهای پیام/د