ویراستی ؛ توییتر ایرانی ! مزایا ویراستی چیست ؟ معایب ویراستی ! بررسی پلتفرم ایرانی
ویراستی ؛ توییتر ایرانی ! مزایا ویراستی چیست ؟ معایب ویراستی ! بررسی پلتفرم ایرانی

معرفی اجمالی شبکه اجتماعی ویراستی شبکه اجتماعی «ویراستی» که ظاهرا به تازگی آغاز به کار کرده، طراحی شبیه به توییتر دارد و در نگاه اول می‌توان از آن به عنوان «توییتر بومی» یاد کرد. شباهت‌های طراحی و تجربه کاربری ویراستی با توییتر آنقدر زیاد است که حتی لوگوی آن یادآور پرنده آبی توییتر است. سازنده […]

معرفی اجمالی شبکه اجتماعی ویراستی

شبکه اجتماعی «ویراستی» که ظاهرا به تازگی آغاز به کار کرده، طراحی شبیه به توییتر دارد و در نگاه اول می‌توان از آن به عنوان «توییتر بومی» یاد کرد. شباهت‌های طراحی و تجربه کاربری ویراستی با توییتر آنقدر زیاد است که حتی لوگوی آن یادآور پرنده آبی توییتر است. سازنده این شبکه اجتماعی در ایران شرکت «توسعه سامانه پویش رسانه آسیا»، و شناخته‌شده‌ترین محصول آن هم پیام‌رسان گپ است.

جایگزین توییتر : ویراستی !

انتشار این شبکه اجتماعی البته با زمانی همراه شده که فارغ از افزایش شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های فیلتر شده، تمام تصمیم‌گیران فضای مجازی از دولت گرفته تا مجلس و نهاد‌های بالادستی، تاکید می‌کنند که کاربران باید وارد پلتفرم‌های داخلی شوند و نیاز آن‌ها به پلتفرم‌های خارجی کاهش پیدا کند. در چنین شرایطی، پلتفرمی که شباهت بسیاری با یک توییتر ایرانی شده دارد، در حال توسعه و آماده‌ی جذب کاربران می‌شود.

امکانات و ویژگی های برنامه ویراستی:

 • جایگزین توییتر (Twitter)
 • پلتفرمی برای ویراست‌های کوتاه، جذاب و تأثیرگذار
 • امکان درج محتوای متنی و چند‌رسانه‌ای
 • زیرساخت هوشمند تشخیص trend و محتوای پر مخاطب
 • اشتراک گذاری
 • حذف اطلاعات و حساب کاربری
 • سرعت بالا و دسترسی‌پذیری جهانی
مزایا ویراستی چیست ؟ نقاط قوت ویراستی

در ادامه به بررسی مزایا ویراستی و نقاط قوت آن می پردازیم !

سرعت بالا

سبکی پلتفرم ایرانی ویراستی و قدرتمند بودن سرور های آن موجب سرعت بی نظیر پلتفرم ویراستی شده به طوری که تاکنون بنده هیچ قطعی یا اختلالی در شبکه اجتماعی ویراستی ندیدم !

رابط کاربری ساده و آشنا

رابط کاربری ویراستی ، همچو ویک هد : مانند توییتر است ! این تشابه محیط با توییتر موجب می شود تا کاربران احساس غریبی نکنند و به راحتی با پلتفرم ویراستی عادت کنند . زیرا این محیط برای آنها آشنا است ! سبکی و سادگی رابط کاربری ویراستی موجب سهولت استفاده از آن خواهد شد .

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
قالیباف : نباید مردم را در میانه مشکلات تنها بگذاریم
پشتوانه قوی

همانطور که میدانید ، مالک شبکه اجتماعی ویراستی با پیامرسان گپ یکی است . به واسطه حمایت های تبلیغاتی و مالی قوی ، این پلتفرم آینده روشن تری نسبت به سایر شبکات اجتماعی متن محوز نظیر تکسا ، ویک هد و … دارد . البته نباید حمایت های رسانه های حکومتی و مقامات را هم نادیده گرفت زیرا اکثر مسعولین ایرانی در این شبکه اجتماعی ایرانی حضور دارند .

ویراستی ویراستی ؛ توییتر ایرانی ! مزایا ویراستی چیست ؟ معایب ویراستی ! بررسی پلتفرم ایرانی

بخش هشتگ های داغ

به تازگی قابلیت هشتگ های داغ ویراستی اضافه شده و این موضوع می تواند کمبود محتوا در این پلتفرم ایرانی را جبران کند تا کاربران به گشت و گذار بپردازند . این پلتفرم به چنین قابلیت هایی ، بیشتر نیاز دارد تا بتواند کاربران را درخود نگه دارد !

ارسال محتوا با فرمت های مختلف

شما می توانید در ویراستی انواع رسانه با فرمت های مختلف نظیر گیف ، عکس ، فیلم را به اشتراک بگذارید . البته نباید از ارسال لوکیشن هم غافل شد !

نظرسنجی

شما می توانید در ویراستی یک فرم نظرسنجی با مدت زمان مشخص ایجاد کنید و در رای گیری ها و سایر موارد استفاده کنید .

ریکشن های خاص ، به جای لایک

ریکیشن به مطالب دیگران ، مانند اینستاگرام به لایک و کامنت محدود نمی شود ! شما می توانید با ایموجی های اختصاصی این پلتفرم ایرانی به مطالب دیگران واکنش نشان دهید !

۲ زبانه بودن

این پلتفرم ایرانی قابلیت جهانی شدن را دارد ! زیرا امکان ثبت نام برای افراد خارجی را دارد ! سرعت بالایی دارد . و از همه مهم تر : از زبان انگلیسی هم پشتیبانی می کند !

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
80 درصد "تخت‌های کرونایی" بزرگترین مجتمع بیمارستانی غرب کشورپُر شد
تابع قوانین و مقررات ایران

فعالیت این شبکه اجتماعی ایرانی تحت لوای جمهوری اسلامی ایران است و هر گونه فعالیت غیر منطبق با این اصل مجاز نیست. هر نوع منتشر کردن محتوای ،توهین آمیز ، مستهجن ،نفرت انگیز ، تهدید آمیز به هر نحوه تخلف است.

امنیت کاربران

همه کاربران برای فعالیت در چارچوب موازین قانونی آزادند و هیچ کاربری حق ایجاد مزاحمت یا محدودیت برای سایرین را ندارد. برای حفظ حریم خصوصی و محرمانگی اطلاعات کاربران، کلیه داده‌های ارسالی با استفاده از امن‌ترین پروتکل‌های موجود و بصورت رمزنگاری شده تبادل می‌شوند و هیچ شخص، گروه، ارگان یا نهادی امکان دسترسی به هیچ‌یک از اطلاعات کاربران را ندارد.

پیامرسان ویراستی ابزار ویراستی ؛ توییتر ایرانی ! مزایا ویراستی چیست ؟ معایب ویراستی ! بررسی پلتفرم ایرانی

معایب ویراستی چیست ؟ نقاط ضعف ویراستی

در زیر ، لیستی از معایب ویراستی تهیه کردیم .

عدم امکان ارسال پیام

شما میتوانید در ویک هد با دوستان خود به گفتگو بپردازید ! ولی نمیتوانید در پلتفرم Virasty با افراد گتفگو کنید و این موضوع موجب چت کردن افراد در کامنت ها شده که در پی این اتفاق ، اعلانات افراد با ارقام شگفت انگیزی روبر شده است !

پشتیبانی نامطلبوب

قطعا اکثر شما برای گزارش باگ ، تیک آبی و …. بار ها به پشتیبانی virasty ایمیل زدید و ارتباط مطلبوی برقرار نکردید . تجربه شخصی من از این اتفاق به این صورت بود که بارها برای دریافت تیک آبی به پشتیبانی ایمیل زدم تا همانند سایر پلتفرم های ایرانی برای فعالیت خودم تیک آبی دریافت بکنم . ولی آنها پاسخ مناسبی ندادند . ولی از طرفی روز به روز به تعداد افرادی که تیک آبی دارند اضافه شد ! بنظر شما این تبعیض است یا پشتیبانی بد ؟

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
رهبر انقلاب اسلامی با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان موافقت کرد
دنباله طولانی بازنشر ها و کامنت ها

ارسال تومار های طولانی و مطالب زیاد در زیر کامنت ها و پست های افراد و گفتگو های طولانی همگی دست به دست هم دادند تا زنجیره اعلانات و مطالب پیشنهادی در صفحه اصلی virasty بسیار خسته کننده شود !

دسته بندی نبودن اعلانات

چناچه بخش اعلانات virasty همانند تکسا ، دسته بندی شود ، بسیار خوب است . زیرا خواندن و مرور بخش اعلانات واقعا سخت و خسته کننده شده است . بخص اعلانات می تواند به تب های نظیر : نام بری ، بازنشر ، پسند ، نظر ، دنبال کردن و …. تقسیم شود .

ویژگی های کم در بخش حریم خصوصی

متاسفانه امکانات خصوصی در بخش حریم خصوصی و امنیت بسیار کم است و دست کاربران در این بخش باز نیست . برای کاربرانی که از تلگرام و اینستاگرام با آن همه ویژگی های شخصی سازی استفاده می کنند ، بسیار سخت است .

عدم امکان لغو قابلیت پیش نمایش لینک

پیش نمایش لینک ها در مقالات و … باید به صورت اختیاری باشد و امکان حذف پیش نمایش میسر شود . زیرا گاها موجب زشتی و بد ظاهر شدن مطالب و یا طولانی جلوه دادن آن می شود !

پیشنهاد برای آپدیت ویراستی
 • امکان لغو پیش نمایش لینک
 • اتوماسیونی کردن قابلیت دریافت تیک آبی
 • پشتیبانی مناسب و پاسخگو
 • افزایش قابلیت های شخصی سازی در حریم خصوصی
 • دسته بندی اعلانات
 • امکان گفتگو به همراه ارسال تصویر و ویس