آخرین اخبار

هفت دقیقه بعد از هفت ماه / محب نویدی

بهمن ۵, ۱۳۹۹

به بهانه سخنان اخیر نماینده اورامانات در مجلس؛

هفت دقیقه بعد از هفت ماه / محب نویدی

سرویس کرمانشاه _ “لحن و محتوای سخنان اخیر نماینده اورامانات در مجلس واکنش های بسیاری را در بین فعالان و چهره‌های مطرح منطقه برانگیخته است. محب نویدی در این رابطه و از زاویه‌ای دیگر به این موضوع پرداخته است” ‍ ‍

در تاریخ سوم آذرماه خطاب به منتقدین نماینده اورامانات در گروه گفتمان اینچنین نوشتم: “همانطور که می دانید دامنه و حوزه های نظارتی، مطالبه گری و اصلاح مواد و مفاد و ساختارها توسط نمایندگان بسیار وسیع است و هر کدام شامل بخش های مختلفی است …  از آنجا که تجربه نشان داده شروع هر کار و اموری همیشه ۵۰ درصد راه رفته و چشم انداز آینده را از نحوه شروع می‌بینید، حال عملکرد نماینده محترم را در شروع کار چطور می‌بیند؟ آیا از تمام امکانات موجود خود جهت فعالیتی پایدار و متوازن و هماهنگ بهره برده؟ آیا با توجه به پیشینه روابط نماینده با مدیریت کلان استان انتظار است کاستی های اورامانات را که آن مدیریت بی تقصیر نیست را در تریبون از مرکز داد بزنند و از این امکانات خود در این وادی بهره برند؟ و حال با این وجود آیا اعتراضات و انتقادات در این باره ره به جایی خواهد برد؟ یا اینکه بمانند همرهانش و مشاورین گرامی (پدری فرهیخته) تاکتیک تاثیر در اصلاح ساختارهایی زیر بنایی و جاهایی که توان مانور را دارند مشاوره و پیشنهاد دهیم که مناطق خود ما هم از آن مستثنی نیستند . . . تفکر و پاسخ به این سوالات می‌تواند گذشته‌های ما رو تکرار نکند، آیا وزنه پای وکیل خود شویم؟ در صورتی که بازی در مرکز قدرت در این وادی خود بسی دشوار است! به‌ضرر کیست؟  هرچند نمایندگان زیرک در جاهایی که خود در معذوریت سیاسی و یا اجتماعی هستند، از بازویی با قدرت مردم و کمپین ها بهره میبرند … امیدوارم مورد توجه اعضای گروه و نماینده و مشاوران محترم قرار گیرد. . . . “

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
چند دمنوش ساده خانگی برای کنترل استرس و اضطراب

اما از سخنان ۷ دقیقه طلایی نماینده اورامانات تریبون تعجب کردم! تعجب کردم چرا که این ادبیات یک فرد چون جناب لهونی با پرستیژ و دیسیپلین، نبود (نوشتار، گفتار و تندی کلمات با کالبد، ساختار و لحن ایشان شدیدا در تضاد بود)

تعجب کردم که درخواست محاکمه وزیر راه، با وجود در دست داشتن آمار دو برابری سوانح، باید کنار رئیس “قوه قضاییه” هفته گذشته در اورامانات عنوان میشد یا تریبون مجلس…؟ (هرچند امیدواریم از این مسیر هم کوتاه نیاید و حرکت نمایشی نباشد)

تعجب کردم که آرش لهونی نماینده و بخشی از بدنه دولت و تدبیر و امید در خود اورامانات و استان کرمانشاه بوده است و کاستی ها را اشاره و گلایه میکند. (هرچند شاید انصاف بخرج داده و خود را هم از این کاستی ها مستثنی نمی‌بیند …)
 تعجب بیشتر از نشر چند وجهی و به نوعی شوق و شادی از سوی نزدیکان جناب نماینده به این شیوه گفتار در هفت دقیقه بعد از هفت ماه … (با وجود مدعی بودن نشر ندادن و رسانه‌ای نکردن کارهای اساسی و انجام پنهانی اما رسانه ای کردن ۷ دقیقه در چند کلیپ از سوی تیم رسانه ای)

به‌هر حال دنبال مقصر نمی‌گردیم اما با این وجود کاستی و برآورده نشدن انتظارات از سوی شخص نماینده است و یا نزدیکان و مشاورین؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×