آخرین اخبار

تاکنون ۵۰ درصد از سهامداران روش غیرمستقیم کرمانشاه احراز هویت شده‌اند

بهمن ۵, ۱۳۹۹

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، امیرحمزه حیدریان امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص سهام عدالت، اظهار داشت: طرح واگذاری سهام عدالت به مردم، در راستای اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و با هدف کمک به اقشار آسیب‌پذیر جامعه و بهبود توزیع درآمدها، از سال ۸۵ بطور همزمان در کل کشور آغاز و براساس قانون و دستورالعمل اجرای آن، باید سهام شرکت‌های دولتی به ۶ دهک پایین درآمدی جامعه واگذار شود.

وی ادامه داد: در نهایت با اجرای این طرح، سهام ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیربورسی به تعداد ۴۹ میلیون نفر از جمعیت کشور واگذار شد که سهم استان کرمانشاه یک‌میلیون و ۴۴۱ هزار نفر معادل ۷۵ درصد جمعیت استان بود.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه ادامه داد: پس از دستور مقام معظم رهبری مبنی بر آزادسازی سهام عدالت و همچنین باتوجه به رویکرد دولت در خصوص تکمیل و نهایی‌سازی فرآیند طرح توزیع سهام عدالت، دو روش برای مدیریت سهام در نظر گرفته شد. در این راستا سامانه‌ای طراحی و به مردم فرصت داده شد تا نحوه مدیریت سهام خود را به صورت مستقیم و غیرمستقیم انتخاب کنند.

وی با بیان اینکه ۴۷ درصد نزدیک به ۷۰۰ هزار نفر از سهامداران عدالت استان روش غیرمستقیم را انتخاب کردند، افزود: مدیریت سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند از طریق شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی است که توسط خود این سهامداران تشکیل می‌شود.

حیدریان خاطرنشان کرد: سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، جهت شرکت در انتخابات هیأت مدیره، حضور در مجامع عمومی عادی و فوق‌العاده، خرید سهام جدید، فروش سهام، مشارکت در افزایش سرمایه احتمالی شرکت و نحوه تقسیم سود، حتما باید در سامانه سجام ثبت‌نام و نسبت به دریافت کدبورسی اقدام کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
گول آگهی‌های فریبنده شرکت های خدماتی غیر مجاز رانخورید

وی از تمدید ثبت‌نام در سامانه سجام تا پایان بهمن‌ماه خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۵۰ درصد از سهامداران روش غیرمستقیم استان فرایند سجامی و احراز هویت خود را انجام داده‌اند.

حیدریان با بیان اینکه سهام عدالت افراد متوفی قابل انتقال به ورثه است، گفت: فروش سهام عدالت بستگی به رونق بازار بورس دارد، چون سهام ۳۶ شرکت بورسی در سهام عدالت است و از آنجایی که در حال حاضر بعضی از شرکت‌ها نماد آن‌ها بسته است و برخی از سهام شرکت‌ها هم در شرایط منفی هستند و خریداری ندارد، فروش سهام عدالت قدری مشکل است بهتر است سهامداران فروش را به زمانی که بازار بورس مساعد شد، موکول کنند.

وی افزود: الان سهامداران می‌توانند تا سقف ۶۰ درصد سهام خود را با قیمت روز به فروش برسانند این رقم تا ۲۲ بهمن سال‌جاری به ۹۰ درصد و در نهایت تا اردیبهشت‌ماه به ۱۰۰درصد خواهد رسید.

انتهای پیام/پ


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×