به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سرهنگ «جمال سلمانی» در قرارگاه مبارزه با سرقت شهرستان کرمانشاه، اظهار داشت: در این میان بسیاری از سارقان بوده‌اند که چند بار توسط پلیس دستگیر شده و به عبارتی تکرار جرم داشته‌اند. وی همچنین با اشاره به رشد سرقت‌های خرد در استان و شهرستان کرمانشاه، یادآوری کرد: در عین […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سرهنگ «جمال سلمانی» در قرارگاه مبارزه با سرقت شهرستان کرمانشاه، اظهار داشت: در این میان بسیاری از سارقان بوده‌اند که چند بار توسط پلیس دستگیر شده و به عبارتی تکرار جرم داشته‌اند.

وی همچنین با اشاره به رشد سرقت‌های خرد در استان و شهرستان کرمانشاه، یادآوری کرد: در عین حال با تلاش همکاران بیش از ۶۰ درصد سرقت ها کشف شده است.

سرهنگ سلمانی با بیان اینکه بخشی از توان پلیس در راستای جمع آوری معتادان صرف می‌شود، گفت: از آن جایی که تحقیقات نشان داده این افراد در سرقت‌های خرد نقش زیادی دارند در همین راستا حدود ۹۰۰ نفر از آن‌ها دستگیر شده‌اند.

جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه پدیده سرقت را یکی از معضلات مهم اجتماعی برشمرد و گفت: وجود این معضل تاثیر سوء زیادی بر روحیه افرادی که مورد سرقت قرار گرفته‌اند دارد.

وی با بیان اینکه مقابله با سرقت در اولویت کار پلیس کرمانشاه قرار دارد، افزود: بدون شک همکاران ما همه تلاش خود را برای مقابله با این پدیده به کار گرفته‌اند و اکثر سارقان نیز در سریعترین زمان ممکن دستگیر و به مراجع قضائی تحویل می شوند.

سرهنگ سلمانی در عین حال همکاری دستگاه های اجرایی و عموم شهروندان با پلیس و مراقبت بیش از پیش آنها از امولشان را هم مورد تاکید قرار داد و گفت: پیشگیری همواره بهتر از درمان بوده و می توان با رعایت برخی نکات از بروز بسیاری سرقت ها جلوگیری کرد.

در همین جلسه، سرهنگ «علیرضا دلیری» اظهار داشت: کشفیات سرقت در مدت ۱۰ ماه سپری شده از سال ۱۲ درصد رشد داشته است. 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
امانتداری تاکسیران کرمانشاهی

وی ادامه داد: در این مدت ۵ هزار و ۸۳۰ سارق نیز دستگیر شدند که آمار دستگیری ها نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹ درصد رشد نشان می دهد.

سرهنگ دلیری همچنین از انهدام ۹۸ باند سرقت در شهرستان کرمانشاه خبر داد و گفت: ۲۵۷ نفر از افراد دستگیر شده عضو این باندها بوده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه دستگیری ۱۷۸ عامل تیراندازی را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد و گفت: در این خصوص نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲ درصد افزایش نشان می دهد.

وی در خصوص دستگیری اراذل و اوباش و افراد شرور نیز گفت: از ابتدای سال تا پایان دی ۸۳ نفر از این افراد دستگیر شده‌اند که نسبت به سال قبل ۳۳۷ درصد رشد داشته است.

سرهنگ دلیری همچنین از کشف و توقیف ۲۹۲ قبضه سلاح غیرمجاز در شهرستان کرمانشاه خبر داد و گفت: در این خصوص هم ۱۸۳ درصد افزایش کشفیات داشته ایم.

انتهای پیام/ح