کامبیز کتابی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شهرستان‌هایی که نرخ بیکاری آنها از میانگین نرخ بیکاری کشور بالاتر است در لیست شهرستان‌های غیر برخوردار قرار می‌گیرند. وی با بیان اینکه قرارگیری در این لیست موجب اعطای مشوق‌های لازم از طرف دولت می‌شود، افزود: این مشوق‌ها به منظور ایجاد اشتغال و کاهش […]

کامبیز کتابی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شهرستان‌هایی که نرخ بیکاری آنها از میانگین نرخ بیکاری کشور بالاتر است در لیست شهرستان‌های غیر برخوردار قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه قرارگیری در این لیست موجب اعطای مشوق‌های لازم از طرف دولت می‌شود، افزود: این مشوق‌ها به منظور ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری بوده که در لایحه بودجه سالیانه منظور می‌شود.

مسئول بسیج مهندسین صنعت شهرستان دالاهو تصریح کرد: معافیت‌های مالیاتی واحدهای صنعتی، معدنی و خدماتی از جمله این مشوق‌ها بوده که با حذف نام شهرستان دالاهو از لیست شهرستان‌های غیر برخوردار از این امتیاز محروم شده است.

وی ادامه داد: شهرستان دالاهو با دارا بودن جوانان متخصص، متعهد و توانمند در شمول شهرستان‌های بیکار استان قرار داشته و جوانان این شهرستان برای اشتغال به شهرستان‌ها و استان‌های دیگر مهاجرت می‌کنند، بنابراین حذف شهرستان دالاهو از لیست شهرستان‌های غیر برخوردار توسعه صنعت و اشتغال این شهرستان را با چالش روبرو می‌کند.

مسئول بسیج مهندسین صنعت شهرستان دالاهو با اشاره به اهمیت معافیت مالیاتی برای سرمایه گذاری در این شهرستان و از دست رفتن این مزیت گفت: رشد بیش از ۵۰ درصدی سرمایه گذاری و احداث واحدهای صنعتی در سطح شهرستان دالاهو محقق شده است.

وی ادامه داد: قرارگیری مجدد شهرستان دالاهو در لیست شهرستان‌های غیر برخوردار و بهره‌مندی از مزایای آن گامی مهم در جهت تثبیت اقتصاد دالاهو است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف یادمان شاه آشوری در کرمانشاه