در کرمانشاه در ادامه برنامه “مفاخر شهر” در مراسمی از امیر سرتیپ خلبان فرج الله براتپور در زادگاهش کرمانشاه تجلیل خواهد شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ در گام هشتم تجلیل از مفاخر شهر کرمانشاه از فرمانده بزرگترین عملیات هوایی دفاع مقدس، امیر سرتیپ خلبان فرج الله براتپور و شهدای نیروی هوایی تقدیر خواهد […]

در کرمانشاه

در ادامه برنامه “مفاخر شهر” در مراسمی از امیر سرتیپ خلبان فرج الله براتپور در زادگاهش کرمانشاه تجلیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه؛ در گام هشتم تجلیل از مفاخر شهر کرمانشاه از فرمانده بزرگترین عملیات هوایی دفاع از فرمانده بزرگترین عملیات هوایی دفاع مقدس تجلیل می‌شودمقدس، امیر سرتیپ خلبان فرج الله براتپور و شهدای نیروی هوایی تقدیر خواهد شد.

عبدالمالکی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در این جلسه با اشاره به این که مباحث مرتبط با هویت، همچون هویت ملی و بحران هویت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که امروزه در کانون توجه صاحب‌نظران قرارگرفته است، گفت: بزرگداشت مفاخر در میان شهروندان می‌تواند در هویت بخشی به شهروندان و به ویژه به نسل جوان شهر مؤثر واقع شود.

وی افزود: تجلیل از مشاهیر و مفاخر حوزه‌های گوناگون علمی، فرهنگی و هنری کرمانشاه مدتی است از سوی معاونت فرهنگی شهرداری در دستور برنامه‌های تکریم داشته‌های انسانی استان قرار داده شده که تجلیل از استاد سلطانی مورخ کرمانشاهی و دکتر میرجلال الدین کزازی و شهریاران پزشکی، سردار یارمحمدخان مشروطه، میرزا رضای کلهر، میرزا احمد الهامی و آیت اله نجومی در هشتمین گام، در راستای معرفی داشته‌های انسانی این دیار، آیین گرامی داشت امیر برات پور اقدامی تاثیر گذار در افزایش تعلق خاطر شهروندان با کرمانشاه خواهد بود.

گفتنی است؛ فرج‌الله براتپور یکی از بزرگترین و سرشناس‌ترین خلبانان جنگنده اسطوره‌ای فانتوم در دنیا است که قهرمان بلامنازع عملیات‌های برون مرزی، بمباران و انهادم اهداف بسیار استراتژیک و فوق حفاظت شده عراقی در عمق خاک دشمن را در کارنامه دارد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۹۲درصد مطب پزشکان کرمانشاه به نسخه نویسی الکترونیک متصلهستند

فرج‌الله براتپور برنامه‌ریز و فرمانده عملیات اچ ۳ بوده است این عملیات در نوع خود بی‌نظیرترین عملیات هوایی به حساب می‌آید و در این عملیات فرمانده گروه سوم بود و در عملیات اچ ۳ پایگاه الولید را شجاعانه بمباران کرد.

 

همچنین در جلسه‌ی هماهنگی این آیین که در محل سالن جلسات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و با حضور سردار باباخانی رئیس این بنیاد، مهدی عبدالمالکی معاون فرهنگی شهردار و نمایندگان ارتش، صدا و سیما، حوزه هنری و فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد بر پاسداشت مفاخر شهر تاکید شد.