به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  وفابخش معاون وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از طرح‌های جهش تولید کرمانشاه با بیان این که این طرح امسال در کشور آغاز شده است گفت: یکی از اهداف اجرای این طرح استفاده حداکثری از آب سبز در دیمزار‌ها ست. وفابخش با اعلام اینکه در این طرح […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  وفابخش معاون وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از طرح‌های جهش تولید کرمانشاه با بیان این که این طرح امسال در کشور آغاز شده است گفت: یکی از اهداف اجرای این طرح استفاده حداکثری از آب سبز در دیمزار‌ها ست.

وفابخش با اعلام اینکه در این طرح ۱۲ هزار نفر مشارکت دارند که در زمینه به نژادی و به زراعی در مزارع اقدامات تحقیقاتی را انجام می‌دهند بیان کرد: هدف دیگر اجرای این طرح را افزایش تولید در دیمزار‌ها دانست و این امر ناشی از تغییر در ژنتیک انواع گیاهان و انتقال تکنولوژی به مزارع است.

او افزود: این طرح با همکاری کشاورزان کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی در حال اجراست.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در بخش زراعت هم وضعیت دیمزار‌های استان کرمانشاه را مناسب ارزیابی کرد و افزود: ۷۶ درصد از زمین‌های زراعی استان کرمانشاه به صورت دیم زیر کشت قرار دارد.

او در پایان هم گفت: ایجاد صنایع تبدیلی در کنار کشاورزی و ارتباط و هماهنگی بین صاحبان این صنایع و کشاورزان می‌تواند رونق کشاورزی را به همراه داشته باشد.

انتهای پیام/ز

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
سیدجلال و قایدی زیر ذره بین ؛ لقب ناجی بزرگ برازنده کدامیک است؟