آخرین اخبار

۴۰ میلیون تن نخاله ساختمانی انباشته شده است

بهمن ۶, ۱۳۹۹

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،  آذر، ولی زاده با اشاره به وجود حجم قابل توجهی از نخاله‌های ساختمانی در شهر کرمانشاه، گفت: اگرچه قرار بود این نخاله‌ها با همکاری شرکت بازیافت کرمانشاه مدیریت شود، اما ظاهرا مشکلاتی بین این شرکت و شهرداری ایجاد شده که مانع کار می‌شود.

او از پیگیری‌های متعدد محیط زیست استان برای حل مشکل نخاله‌های ساختمانی شهر کرمانشاه یاد کرد و ادامه داد: در نهایت قرار شد از محل صندوق توسعه ملی اعتباراتی برای شرگت بازیافت کرمانشاه گرفته شود که با این اعتبارات بخش زیادی از مشکلات شرکت بازیافت و در نهایت معضل نخاله‌های ساختمانی کرمانشاه حل خواهد شد.

ولی زاده تعیین تکلیف محلی برای ایجاد سایت بازیافت نخاله‌های ساختمانی کرمانشاه را نیز ضروری دانست.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه اشاره‌ای هم به وضعیت نخاله‌های ساختمانی در سایر شهرستان‌های استان کرمانشاه، خصوصا مناطق زلزله زده داشت و عنوان کرد: در تمامی این مناطق محل موقتی برای دفن نخاله‌ها داریم.

ولی زاده با بیان اینکه زمانی قرار بود نخاله‌های این مناطق نیز با همکاری شرکت بازیافت مدیریت شود، تاکید کرد: این کار به دلیل مشکلات شرکت بازیافت فعلا انجام نشده و اگر مشکلات این شرکت حل شود می‌توان فکری به حال نخاله سایر نقاط استان هم کرد.

انتخاب ۳ نقطه اولیه برای احداث سایت پسماند نخاله کرمانشاه

معاون فنی محیط زیست استان کرمانشاه نیز از انتخاب سه نقطه اولیه در شهر کرمانشاه برای ایجاد سایت بازیافت نخاله‌های ساختمانی خبر داد.

فرحنار اقبالی  با اشاره به معضل وجود نخاله‌های ساختمانی در شهر کرمانشاه اظهار کرد: مقرر شد سایتی برای بازیافت نخاله تعیین شود که تاکنون سه نقطه برای این منظور انتخاب شده که انتخاب این نقاط بسیار سخت و زمان‌بر بود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
هدیه خوشنویسان به مادران و زنان کرمانشاهی

او با بیان اینکه این سه نقطه در اضلاع شهر کرمانشاه است، تاکید کرد: یکی از این مراکز از قبل در محلی در پشت سایت بازیافت زباله شهر کرمانشاه تعیین شده که این محل مجوز‌های لازم را نیز دریافت کرده است و فقط برخی کار‌های آن باقی مانده تا نهایی شود.

به گفته معاون فنی محیط زیست استان کرمانشاه، همچنین قرار است با همکاری شهرداری به زودی برنامه اجرایی برای مدیریت نخاله‌های ساختمانی شهر کرمانشاه در نظر گرفته شود.

محمد حسین فلاحتی رئیس اداره محیط زیست شهرستان کرمانشاه نیز درباره سایت بازیافت نخاله شهر کرمانشاه با اشاره به پیشنهاد سه نقطه در اطراف شهر کرمانشاه برای ایجاد سایت بازیافت نخاله ساختمانی، اظهار کرد: برای ارزیابی این نقاط موارد متعددی مانند جاده دسترسی، هزینه حمل و نقل و … بررسی شده است.

او محل پشت سایت بازیافت زباله کرمانشاه را یکی از اصلی‌ترین نقاط پیشنهادی دانست و عنوان کرد: این نقطه هیچ مشکلی از نظر مجوز‌ها ندارد و فقط جاده دسترسی آن بایدتعیین تکلیف شود.

فلاحتی همکاری شهرداری برای مدیریت نخاله‌های ساختمانی شهر کرمانشاه و تعیین تکلیف سایت آن را ضروری دانست و عنوان کرد: هم اکنون شهرداری هزینه‌های مدیریت نخاله‌ها را از مردم و تولیدکنندگان آن اخذ می‌کند و باید برای حل این معضل پای کار بیاید.

انتهای پیام/ز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • ×