م‍حسن محمد زاده با اشاره به اینکه ۵ روز پیش ۳ نفر ماجراجو به منظور یافتن اشیاء تاریخی و باستانی وارد غار بابا احمد چالدران شدند، افزود: متاسفانه به دلیل وجود گازهای سمی در غار و نبود اکسیژن در داخل غار این افراد دچار سانحه شده و جان خود را از دست دادند. وی افزود: […]

م‍حسن محمد زاده با اشاره به اینکه ۵ روز پیش ۳ نفر ماجراجو به منظور یافتن اشیاء تاریخی و باستانی وارد غار بابا احمد چالدران شدند، افزود: متاسفانه به دلیل وجود گازهای سمی در غار و نبود اکسیژن در داخل غار این افراد دچار سانحه شده و جان خود را از دست دادند.

وی افزود: پیگیری‌های لازم از سوی مدیریت بحران و جمیعت هلال احمر استان انجام شد و ۲ تیم غارنوردی از تبریز و نیروهای جمیعت هلال احمر شهرستان‌های ماکو و چالدران با پشتیبانی مدیریت بحران شهرستان درمنطقه حضور یافته و امداد و نجات را آغاز کرده‌اند.

فرماندار چالدران عنوان کرد: شب گذشته جسد یکی از مفقود شدگان طی عملیات طاقت فرسا از غار خارج شد و جسد ۲ تن دیگر نیز امروز خارج شد.

محمدزاده در ادامه افزود: سال ۹۷ نیز ۲ نفر وارد این غار شده و جان خود را از دست داده بودند.

سجاد اسماعیل زاده رئیس جمعیت هلال احمر ماکو نیز در گفت و گو با ایسنا با اعلام پایان عملیات کشف و استخراج اجساد از غار بابا احمد چالدران اظهار کرد: در دومین روز از عملیات جستجوی افراد مفقودی غار بابا احمد ، بعد از عملیاتی  ۸ ساعته ۲ جسد باقی مانده در غار نیز بیرون کشیده شد.

وی ادامه داد: جسد نفر دوم (اهل ماکو) و سوم (اهل خوی) کشف و این عملیات در ساعت ۱۷ امروز خاتمه یافت.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
هیچ جریانی برنده کاهش مشارکت مردم در انتخابات نیست