به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، در گام هشتم تجلیل از مفاخر شهر کرمانشاه از فرمانده بزرگترین عملیات هوایی دفاع مقدس، امیر سرتیپ خلبان فرج الله براتپور و شهدای نیروی هوایی تقدیر خواهد شد. بر پایه این گزارش، در جلسه‌ی هماهنگی این آیین که […]

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، در گام هشتم تجلیل از مفاخر شهر کرمانشاه از فرمانده بزرگترین عملیات هوایی دفاع مقدس، امیر سرتیپ خلبان فرج الله براتپور و شهدای نیروی هوایی تقدیر خواهد شد.

بر پایه این گزارش، در جلسه‌ی هماهنگی این آیین که در محل سالن جلسات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و با حضور سردار باباخانی رئیس این بنیاد، مهدی عبدالمالکی معاون فرهنگی شهردار و نمایندگان ارتش، صدا و سیما، حوزه هنری و فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد بر پاسداشت مفاخر شهر تاکید گردید.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در این جلسه با اشاره به این که مباحث مرتبط با هویت، همچون هویت ملی و بحران هویت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که امروزه در کانون توجه صاحب‌نظران قرارگرفته است، گفت: بزرگداشت مفاخر در میان شهروندان می‌تواند در هویت بخشی به شهروندان و به ویژه به نسل جوان شهر مؤثر واقع شود.

وی افزود: تجلیل از مشاهیر و مفاخر حوزه‌های گوناگون علمی، فرهنگی و هنری کرمانشاه مدتی است از سوی معاونت فرهنگی شهرداری در دستور برنامه های تکریم داشته‌های انسانی استان قرار داده شده که تجلیل از استاد سلطانی مورخ کرمانشاهی و دکتر میرجلال الدین کزازی و شهریاران پزشکی، سردار یارمحمدخان مشروطه، میرزا رضای کلهر، میرزا احمد الهامی و آیت الله نجومی در هشتمین گام، در راستای معرفی داشته‌های انسانی این دیار، آیین گرامی داشت امیر برات پور اقدامی تاثیر گذار در افزایش تعلق خاطر شهروندان با کرمانشاه خواهد بود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف ۷ قطعه کبک وحشی از شکارچیان متخلف در سنقر

گفتنی است؛ فرج‌الله براتپور یکی از بزرگترین و سرشناس‌ترین خلبانان جنگنده اسطوره‌ای فانتوم در دنیا است و قهرمان بلامنازع عملیات‌های برون مرزی، بمباران و انهدام اهداف بسیار استراتژیک و فوق حفاظت شده در عمق خاک دشمن است.

فرج‌الله براتپور برنامه‌ریز و فرمانده بخشی از عملیات اچ ۳ بوده است. این عملیات در نوع خود بی‌نظیرترین عملیات هوایی به حساب می‌آید.

وی همچنین در این عملیات فرمانده گروه سوم بود و در عملیات اچ ۳ پایگاه الولید را شجاعانه بمباران کرد.

طی برنامه ریزی در حال انجام، قرار است تا با حضور چهره‌های مطرح کشوری این مراسم صورت پذیرد که در حاشیه‌ی آن، یادمان دلاوران نیروی هوایی افتتاح و از تندیس امیر برات پور و ۱۷ خلبان سرافراز کرمانشاه در دوران دفاع مقدس پرده برداری می شود.

انتهای پیام/ح/ح