پژمان صالحی‌فر امروز  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، از کاهش محسوس ذخیره بانک خون در کرمانشاه، خبر داد و اظهار داشت: با توجه به شیوع فصل سرما متاسفانه استقبال مردم برای اهدای خون کم شده، این در حالی است که بیماران زیادی چشم انتظار مردم برای اهدای خون هستند. وی با اشاره به […]

پژمان صالحی‌فر امروز  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، از کاهش محسوس ذخیره بانک خون در کرمانشاه، خبر داد و اظهار داشت: با توجه به شیوع فصل سرما متاسفانه استقبال مردم برای اهدای خون کم شده، این در حالی است که بیماران زیادی چشم انتظار مردم برای اهدای خون هستند.

وی با اشاره به روزهای خلوت انتقال خون از اهدا کنندگان، ادامه داد: در حال حاضر ذخایر خونی استان به شدت روبه کاهش است و بیماران نیازمند به خون با کمبود خون مواجه هستند.

مدیرکل انتقال خون کرمانشاه نیاز به خون و فرآورده‌های خونی برای بیماران را یک نیاز مستمر و همیشگی دانست و گفت: هم‌اکنون به تمامی گروه‌های خونی به خصوص O منفی و A منفی بیشتر نیاز داریم.

وی تصریح کرد: عمر خون و فرآورده‌های خونی به ویژه پلاکت کوتاه است و اگر به موقع به بیماران نرسد با مشکل جدی مواجه خواهیم شد.

صالحی‌فر از هم‌استانی‌ها خواست در صورتی که شرایط اهدای خون را دارند حتما با به همراه داشتن کارت ملی به سازمان انتقال خون استان واقع در بلوار شهید بهشتی مراجعه کنند.

انتهای پیام/پ

 


پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
عملیات اجرایی بزرگترین پیاده راه کشور اول بهمن در کرمانشاهآغاز می‌شود