ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از افتتاح ۱۸ پروژه آب و فاضلاب در استان همزمان با دهه فجر خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها ۱۲ هزار و ۵۰۰ روستایی از آب آشامیدنی سالم برخوردار خواهند شد. علیرضا کاکاوند در نشست خبری مجازی که امروز ( ۶ بهمن) برگزار شد، […]

ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از افتتاح ۱۸ پروژه آب و فاضلاب در استان همزمان با دهه فجر خبر داد و گفت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها ۱۲ هزار و ۵۰۰ روستایی از آب آشامیدنی سالم برخوردار خواهند شد.

علیرضا کاکاوند در نشست خبری مجازی که امروز ( ۶ بهمن) برگزار شد، اظهار کرد: دهه فجر امسال ۱۸ پروژه در زمینه آب، فاضلاب، ایستگاه پمپاژ و … در استان افتتاح خواهد شد که برای اجرای آنها بیش از ۲۶۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

وی ادامه داد: اجرای این طرح‌ها برا ۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۹۲ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغالزایی به همراه دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه آبرسانی به ۴۴ روستای استان را از جمله مهمترین این طرح‌ها برشمرد و یادآوری کرد: این روستاها عمدتا در هفت شهرستان هستند و با بهره‌برداری از این طرح‌های آبرسانی، ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر از جمعیت روستاهای استان تحت پوشش شبکه آب آشامیدنی سالم خواهد رفت.

به گفته کاکاوند، ایستگاه پمپاژ شهر روانسر با ظرفیت پمپاژ ۱۰۰ لیتر در ثانیه نیز از دیگر این طرح‌ها است که مشکل کمبود و افت فشار این شهر را تا حدودی مرتفع خواهد کرد.

وی تاکید کرد: آبرسانی به شهر صحنه از محل سراب صحنه نیز از دیگر طرح‌های مهمی است که در این ایام به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه طرح‌های مهم دیگری هم در آستانه بهره‌برداری در استان داریم که افتتاح آنها در قالب پوش هر هفته “الف. ب. ایران” دیده شده، خاطرنشان کرد: از جمله این طرح‌ها تصفیه‌خانه فاضلاب شهر هرسین است که سال‌ها نیمه تمام مانده بود که افتتاح آن اوایل اسفندماه انجام می‌شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پرونده حادثه تیراندازی اخیر بصورت ویژه در حال رسیدگیاست

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در ادامه اشاره‌ای هم به وضعیت پوشش آب روستاهای استان داشت و عنوان کرد: بدون احتساب طرح‌هایی که در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد، ۱۸۸۸ روستا در استان تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب هستند.

کاکاوند از وعده تامین آب ۱۰۰ روستای استان برای امسال هم یاد کرد و افزود: تاکنون ۷۶ روستای استان در قالب طرح‌های مختلف آبرسانی شده و آبرسانی به مابقی روستاها نیز در دهه فجر  افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام