ایسنا/کرمانشاه رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل‌کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای اجرای طرح زراعت چوب در سطح ۷۰۰ هکتار از اراضی زراعی استان طی امسال خبر داد. عبدالعلی جلیلیان در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه سال گذشته طرح زراعت چوب در سطح ۳۰۰ هکتار از اراضی […]

ایسنا/کرمانشاه رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل‌کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای اجرای طرح زراعت چوب در سطح ۷۰۰ هکتار از اراضی زراعی استان طی امسال خبر داد.

عبدالعلی جلیلیان در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه سال گذشته طرح زراعت چوب در سطح ۳۰۰ هکتار از اراضی زراعی استان اجرایی شد، اظهار کرد: امسال بنا داریم این طرح را در سطحی بیش از دو برابر سال گذشته و در سطح  ۷۰۰ هکتار از اراضی زراعی استان اجرایی کنیم.

جلیلیان اضافه کرد: توقف بهره‌برداری از جنگل های شمال به دلیل اعلام تنفس این جنگل ها در کنار بالارفتن قیمت چوب و نیاز صنایع و کارخانجات به چوب از دلایل توسعه طرح زراعت چوب در استان است.

رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل‌کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه گفت: طرح زراعت چوب در شهرستانهای گرمسیر شامل دو شهرستان قصرشیرین و سرپلذهاب با گونه اکالیپتوس و در شهرستانهای سردسیر مثل کرمانشاه، هرسین، صحنه، سنقروکلیایی و کنگاور هم با گونه صنوبر خواهد بود.

جلیلیان با بیان اینکه متقاضیان اجرای طرح زراعت چوب حمایت می‌شوند، ادامه داد: طرح زراعت چوب در اراضی زراعی قابل اجرا بوده و متقاضیان با مراجعه به ادارات منابع طبیعی شهرستان‌ها می‌توانند تسهیلات با نرخ سود ۱۸ درصد با دوران مشارکت دو ساله در اجرای طرح، تنفس شش ساله و در پایان دوره بازپرداخت ۲ساله دریافت کنند.

وی گفت: سهمیه استان برای دریافت تسهیلات پروژه های زراعت چوب ۴۲۲ میلیون تومان بوده و به ازای هر هکتار هم هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تسهیلات به متقاضیان  پرداخت می‌شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پست اینستاگرامی علی پروین در پی درگذشت علی انصاریان

جلیلیان در ادامه با بیان اینکه امسال ۴۰۰ هکتار از پروژه های مرتبط با زراعت چوب در استان در مرحله بهره‌برداری است، گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۴۰۰ مترمکعب چوب از پروژه‌های زراعت چوب در استان استحصال شده که این میزان احتمالا تا پایان سال حداکثر به سه هزار مترمکعب خواهد رسید.

وی اضافه کرد: استان کرمانشاه از نظر بهره برداری و توسعه طرح زراعت چوب در بین استان‌های زاگرس‌نشین رتبه سوم را دارد.

انتهای پیام